29 Kasım 2012 Perşembe

zaman

reklamlarını son derece başarılı bulduğum, hayvan hakları ile ilgili reklamları sosyal sorumluluk çerçevesinde gönüllü olarak yapsalar, hayvan hakları adına verimli ve amacauygun olacağına inandığım reklam acenteleriyle çalışan, bazı yazarlarını beğendiğim gazete.
(bkz: ahmed şahin)
(bkz: m. nedim hazar)
ek: yönetimine hayvan haklarına yönelik köşe açmalarını da tavsiye etmekteyim ilavaten, zira hemen hemen her gazetede hayvan hakları hususunda bilinçlendirme yapmak amacıyla hayvan hakları köşesi bulunmasına rağmen kendilerinde böyle bir bölüm bulunmamaktadır ilginç bir şekilde. böyle bir bölüm açmaya karar vermeleri halinde, sözkonusu köşede hayvan hakları savunucusu hukukçu olarak zaman gazetesinin hedef kitlesini de bilgilendirmek/bilinçlendirmek adına ücretsiz olarak, tamamen gönüllü surette yazmayı öneriyorum. anonim kimliğimi korumak, bilgilerimi hiç bir surette açıklamamak, aynen sözlük'teki gibi nick'le yazmak koşuluyla. sözlük ve hayvan hakları blog'umdaki entry ve yazılar gibi hayvan hakları ile ilgili hukuki makaleler, araştırmalar, haberler sözkonusu olur zaman için. tek fark bunun sözlük veya blog'da değil, gazetede yer alması olur.
zira, bir haberinde "inanabiliyor musunuz, sokak köpekleri çocuklarımızın oynadığı parklarda oynuyor, bu çok zararlı yavrularımız için" türünden açıklamalara denk gelince zaman muhabirlerinin/yazarlarının yazdığı, böyle bir hayvan hakları sayfasının zaman için şart olduğuna inandım.
bu önerimle ilgili tarafıma ulaşmak isterlerse http://www.turseng.blogspot.com hayvan hakları blog'umdan yorum bölümünden iletişime geçebilirler.

bir ek daha: (bkz: dincilerin hayvan düşmanlığı/@earthlings) türünden başlıkta da belirttiğim gibi islam dini ile hayvan haklarının hiç bir surette çatışmadığını, islam'da hayvan haklarına özel önem verildiğini, hayvan haklarına aykırı bir kaç hadis'in sahih olmadığını düşünmekteyim.
(bkz: arzu erdoğral/@earthlings)
(bkz: zeynep kaptan)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...