Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

20 aralık 2011 ufuk günaydın beşinci duruşması

20.12.11 tarihinde yani bugün saat 10:30-da, izmir bayraklı adliyesi, 9. asliye ceza mahkemesinde gerçekleştirilen, karar duruşması olacağı beklenirken, yine sonuçlanmayan, 31.01.12 tarihine ertelenen duruşma.
konu ile ilgili detaylı bilgi için: (ufuk günaydın)
bu duruşmada, bu şahsın halen köpeği ile sokaklarda dolaşarak sahipsiz hayvanlara saldırmaya devam ettiği belirtiliyor. bu durumda bunun, h.k.k. madde 14-de belirtilen hukuka aykırı fiilleri işleyerek, h.k.k. madde 24 gereği, kendi sahip olduğu hayvana yönelik olarak da, hayvanı saldırı amaçlı kullanarak hayatını tehlikeye atma ve kötü muamele nedeniyle hukuka aykırı fiil işlediği ortaya çıkıyor. bu durumla ilgili detaylı bilgi için:
(hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi)

ek: genelde ufuk günaydın duruşma başlıklarını sözlükte hayvan haklarına duyarlı yazarlardan birisi olan 41 açıyordu, bu nedenle yine açmıştır diye düşünüyordum, açmamış olduğunu farkettim ve nedenini merak ettim.
bir türlü sonuçlanamayan, sürekli ertelenen duruşmaları takip etmekten bıkılmaması, yılınmaması gerektiğini, kedi yamuk gibi kendi hakkını arayamayan canların hakkını hayvan hakları savunucuları olarak takip etmemiz gerektiğini hatırlatmak isterim.
unutmayalım biz gözettiğimiz sürece yaşamları, biz aradığımız sürece hakları var!