Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

31 ocak 2012 ufuk günaydın altıncı duruşması


on gün sonra gerçekleştirilecek olan, artık karar duruşması olmasını temenni ettiğimiz, hem can dostu olan ahmet hüsnü arda baran'ın bir yılı aşkın süredir kaybettiği can - kedi yamuk için duyduğu acıyı hafifletecek, hem de yine bu süreçte bıkmadan usanmadan bu kedi katli sanığı - ufuk günaydının hakettiği cezayı alabilmesi için çabalarını sürdüren tüm hayvan hakları savunucularını tatmin edecek, üst sınırdan bir ceza kararı çıkmasını dilediğimiz duruşma.
kedi yamuk'un vahşice katledildiği tarih - 9 ekim 2010
6. duruşmanın tarihi - 31 ocak 2012

9 ekim 2010 tarihinde ahmet hüsnü arda baranın bakıp gözettiği yarı felçli, dişsiz, yaşlı kedi yamuk'un ufuk günaydın tarafından canavarca his saikiyle, eziyet ederek, başını ayaklarının altında ezerek işkence etmek yoluyla katlettiği iddiası ile açılan ve görsel delillerle desteklenen bu davanın salı günü gerçekleştirilecek muhtemel karar duruşması.
duruşma yeri: bayrakli adliyesi 9. asliye ceza mahkemesi, izmir
duruşma saati: 10:30
duruşma tarihi: 31.01.2012

suçun işlendiği tarih: 09.10.2010
izmir ve çevresinde ikamet eden veya izmir dışında ikamet etmesine rağmen gitme olanağı bulunanların bu muhtemel son - karar duruşmasında can dostlarımızın yalnız olmadığını göstermesi için duruşmaya katılmalarını öneririm.

------------------------------------------------------------------------------------------------
yine karara bağlanmayan duruşma.
sanık ufuk günaydının uzun süredir beklenen savunmasını da göndermesine ve çetrefilli bir dava olmamasına rağmen davanın 6. duruşmada da sonuçlanamamasına artık bir anlam verememekteyim bir hukukçu olarak, ancak tüm mazlum hayvanlar adına bu davayı takip eden hayvan hakları savunucularının bıkmaması, usanmaması ve mücadeleye devam etmesi gerekmektedir diye düşünüyorum.