Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

AZERBAYCAN'DA EUROVİSİON İÇİN HAYVAN KATLİAMI

azerbaycan yetkililerinin eurovision öncesi sahipsiz sokak hayvanları sorununu ortadan kaldırmak için bulduğu yol. bu habere ve azerbaycan'daki duyarlı insanların çeşitli sosyal paylaşım araçlarına yükledikleri video ve resimlere göre, sahipsiz sokak hayvanlarını öldürmek üzere görevlendirilen personel ellerinde silahlarla sokak ortalarında, herkesin gözü önünde, hiç gizlenip saklanma gereği duymadan zavallı köpekleri öldürmektedir. zaten, azerbaycan maalesef her zaman hayvan haklarına yönelik duyarsız yaklaşımı nedeniyle sınıfta kalmıştır. azerbaycan'daki çeşitli hayvan hakları dernekleri ve hayvan hakları savunucularının türkiye'deki hayvan hakları savunucularına her zaman bildirdiği üzere, normalde de azerbaycan'da hayvan barınağı, belediyelerin sahipsiz sokak hayvanlarının kontrolsüz üremesini engellemek için kısırlaştırma işlemleri bulunmadığından, sahipsiz sokak hayvanları sorunu yetkililer tarafından bu şekilde sokak ortalarında sokak köpeklerinin vurularak, eziyet edilerek, bin bir türlü azap ve acı içinde öldürülmesi şeklinde çözüme kavuşturulmaktadır.
eurovision 2012 öncesi ise zavallı sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik bu katliamlar hız kazanmış, bu vahşet daha fazla gerçekleştirilmeye başlanmıştır. 

dikkat, görüntüler aşırı derece şiddet içermektedir!!! burada paylaşılma nedeni azerbaycan yetkililerine bir an önce türkiye'deki hayvan haklarına duyarlı insanların ulaşmasını, tepki göstermesini sağlamak için delil niteliğinde olması hasebiyle belirtilmesidir. çünkü her zaman olduğu gibi azerbaycan ilgilileri ve yetkilileri bu haberleri yalanlayacak ve inkar edeceklerdir. bu görüntüler delil niteliğinde olduğundan bu vahşetin işlendiğine dair yeterli kanıt oluşturmaktadır. 

azerbaycanlı hayvanseverlerin youtube'a gizlice çekip yükledikleri görüntüler:http://www.youtube.com/...glo8&feature=endscreen&nr=1
http://www.youtube.com/...v=yojrncedx60&feature=share


haber linkindeki yorumlardan da görüleceği üzere azerbaycan'daki hayvanseverler, hayvan hakları savunucuları ve hayvan haklarına duyarlı şahıslar sitede bu haberin linki altında olayın gerçek olduğunu ve bu katliamlara bizzat şahit olduklarını belirten yorumlar eklemektedirler. 

lütfen, bu vahşet olayına karşı duyarsız kalmayalım, tepkimizi çeşitli kanallar üzerinden azerbaycan yetkili ve ilgililerine iletelim, hep birlikte bu vahşete dur diyelim!!!

bu vahşete karşı belirtilen linkten destek vererek de tüm dünyada bu olaya gösterilen tepkiye katılabilirsiniz. 
son olarak, normalde inancım gereği beddua etmemeye çalışırım ancak, bu sefer ilgili destek linkindeki ve video görüntülerindeki o zavallı, tüfeklerle vurularak iç organları parçalanarak acı içinde öldürülen o köpeklerin halini görünce, sadece tüm bu olaya neden olan yetkililerin/ilgilierin, bu yetkili/ilgililerin verdikleri bu katliam kararını uygulayan ellerinde tüfekle gezerek çaresiz canları öldüren o yaratıkların akibetinin bir an önce aynen o köpeklerinki gibi olmasını dilerim.
videodaki konuşmalarda bir cümle net duyuuyor, bir yaratık ötekine "karı mısın, vursana ne duruyorsun?" diyor. hepiniz hakkında bir hukukçu olarak elimden geleni yapacak olmamla birlikte hepinizi o acı sonu yaşamanız dileğiyle allah'a havale ediyorum.