Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

AZERBAYCAN - AZƏRBAYCAN - Азербайджан


ön yazı: bu eurovision gerçekleşmeden önceki temennimi içermekteydi, maalesef o görüntüde şaşaalı, görkemli, arkası kanlı yarışmada öngörümün aksine herhangi bir protesto gelmedi hayvan hakları ihlallerine karşı. ben doğal olarak izlemedim bu zavallı sokak hayvanlarının kanları üzerine kurulu yarışmayı ama, haberlerde izlediğim kadarıyla iyi bir puan da almış hayvan ve insan haklarından nasibini almayanlar güruhu tarafından yönetilen demokrasi yoksunu ülke.

yazı
azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı nedeniyle bu sene çok sayıda ülkeden "0" puan alarak, protesto edileceğini, muhtemelen son sıralarda yer alacağını öngördüğüm, hayvan ve insan haklarına yönelik duyarsızlığı ve hanedanlıkla yönetiliyor olması hasebiyle tepkili olduğum, olmayan demokrasisinden dolayı, gelecekte de halkının uyanacağından emin olmadığım ülkem.
yarışmanın final bölümünde katılımcı ülkelerden puanları bildiren sunuculardan bir veya bir kaçının eurovision uğruna yaşanan bu katliamı protesto eden bir kaç cümle sarfetmesini ve de izleyicilerden bir kaç cesur hayvan hakları savunucusunun sahneye fırlayarak bu katliamı protesto eden pankart açarak eylemde bulunmalarını dilemekteyim hayvan hakları adına. böyle bir eylem geçtiğimiz senelerde anlamsız yere sahneye fırlayan giysisiz adamın eyleminden çok daha faydalı ve anlamlı olacaktır.
bu ülkedeki hayvan haklarına aykırılıklar için: (bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı),
(bkz: ehmed memmedov) - bu şahıs azerbaycan cumhuriyeti hayvanlarla mücadele* kurumunun başkanı olup, sokak hayvanlarını bir araya toplayarak öncelikle derilerini iyileştirmek ve devamında bu derilerden yararlanmak gibi planlara sahiptir.

insan haklarına aykırılık için: (bkz: hatice ismayılova) ve sırf muhalif kimliklerinden ötürü tutuklu ve hükümlü bulunan onlarca gazeteci, doktor, öğretmen. bu düşünce suçlularından bir çoğunun çektiği eziyetlere dayanamayarak intihara kalkıştığına yönelik çok sayıda haber okunabilir azerbaycan yazılı basınında.