Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Azerbaycan'da Eurovision için hayvan katliamı - 4. yazı

sorumlusunun azerbaycan sahipsiz hayvanlarla mücadele kurumunun başkanı ehmed memmedov olduğu vahşet olayı. bu şahıs - 14.12.2011 tarihli röportajında bu olayı doğrulamıştır. şöyle ki bu linkteki haberde bu şahıs böyle diyor bu hususta:(haberden ilgili kısımları türkçeye çevirerek alıntılıyorum). haber linki: http://www.milli.az/news/society/85621.html
ehmed memmedov," halihazırda sahipsiz hayvanlara karşı halkın başvurusu üzere mücadelesini sürdürmektedir. etkisizleştirilen sahipsiz köpeklerin istatatistiği ise bilinmemektedir." diye belirtti.
ehmed memmedov köpekler etkisizleştirilirken yalnızca hasta köpekler tüfekle ateş açılarak öldürülmektedir" dedi. "hasta köpekler veteriner hizmetleri tarafından yapılan muayeneler sonucunda belirlenmektedir. "
"hasta hayvanlar evcil hayvanlarla ilişki kurduğunda hastalık onlara da geçebilir. mermi ile öldürme işleminden yalnızca hasta hayvanların öldürülmesi amacıyla yararlanmaktayız. ama ileride köpekleri iğne ve sessiz mermilerle uyutmayı planlamaktayız. kurumumuz bununla ilgili olarak gerekli kurumlara kendi tekliflerini sundu." diye sözlerine ekledi.