Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Can Bonomo-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ön yazı: yine bu yazı da eurovision gerçekleşmeden yazılmıştı ve can bonomo'ya yarışma sırasında hayvan hakları ihlallerini protesto etmesini öneren bir fikri içermekteydi. tabi ki, bu abuk ve kan kokulu yarışmayı izlemedim, ama haberlerde yer almadığına göre bu şahsın söz konusu temenniyi gerçekleştirmemiş olduğunu anladım. 
bu kan kokulu yarışmayı izleyen, oy kullanan, kısaca ilgilenenlere ise gerçekten herhangi bir sözüm yok. bu insanların o şaşaalı yarışmayı izlerken, o muhteşem görüntünün ardında çöp konteynerlerinde çöp gibi atılmış olan önce tüfeklerle öldürülüp, sonra sürüklenerek o çöp bidonlarına atılan canları düşünmemelerini algılayamıyorum. iyi ki de algılayamıyorum, bu vahşeti normal kabul eden zihinleri algılayabilmek onlar gibi olmak demek olurdu. iyi ki de onlardan değilim. bu canların hesabı ise ahirete kaldı, ahirette bu canların kanlarının hesabı sorulacak, verilecek, bundan eminim, bundan emin olmak da çok güzel bir duygu. kan kokulu insanlar ahirette görüşürüz!!!
----------------------------------------------------------------------------------------
YAZI
yarı final ve final performansını gerçekleştirdikten sonra, azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı nedeniyle, acımasızca katledilen yüzlerce zavallı köpeği unutmamasını, sırf bakü'ye gelenler "temiz" bir ortam görsün diye, sürek avı başlatılarak yüzlerce sahipsiz sokak köpeğinin tüfeklerle öldürülmesini protesto etmesini, azerbaycan yetkililerinin bu hayvan haklarına yönelik ihlalini dile getirmesini önermekte olduğum şarkıcı. ben de çok sayıda insan gibi kendisini bu yarışma nedeniyle tanımış bulunsam da, böyle bir protestoda bulunabilecek, duyarlı bir insan gibi görünmektedir tarafıma.

konuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için: (bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı),
türkiye'deki sistemin tam zıttı olarak, kısırlaştır, aşılat, yaşat ilkesi yerine, öldür, soy, yararlan ilkesini benimseyen ve uygulayan, katliam emrini veren, sahipsiz sokak hayvanları ile mücadele kurumunun başkanı olmakla birlikte, uzun vadede sokak hayvanlarının derisinden yararlanmak gibi planları bulunan yetkili için: (bkz: ehmed memmedov),
yarışma katılımcıları ve çeşitli ülkelerden puan bildirecek olan sunucuların bulunabilecekleri protestolar için.

http://twitter.com/#!/canbonomo - twitter hesabı buymuş. twitter kullanıcısı olan hayvan haklarına duyarlı insanların kendisine bu tür bir protesto eyleminde bulunmasına yönelik önerilerde bulunması amacauygun olur.

bu da azerbaycan eurovision'un resmi hesabıymış: http://twitter.com/#!/esc2012official yine, buradan bu vahşet olayına yönelik tepkileri dile getirerek protesto edebilir twitter kullanıcısı hayvan hakları savunucuları.

söz konusu sürek avına ait delil niteliğindeki çok sayıda videoya azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı başlığından ve http://www.youtube.com aracılığıyla ulaşılabilir.