Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Dünya hayvanları koruma günü - 4 EKİM

hayvan hakları günü olarak isimlendirilmesi daha isabetli olacak, sahipli ve sahipsiz tüm can dostlarımızı özellikle ve genellikle insan kaynaklı her türlü kötülükten (zehirleme, öldürme, tecavüz, yaralama, aç susuz bırakma v.s.) koruma günü.
bu özel güne daha bir kaç gün olmasına rağmen, başlık altına entry girme nedenim şu: x süpermarketi her sene bugüne özel olarak, hayvanları koruma haftası adı altında tüm pet ürünlerinde %50 indirim yapmaktadır. özellikle barınaklar ve sokaklardaki can dostlarımıza mama bağışı yapmak isteyip de mama fiyatlarını yüksek bulanlar bu özel indirimden yararlanarak, çok sayıda mama alarak, bu özel günde barınakları ziyaret ederek, buralardaki canlara bizzat kendileri mama dağıtabilir, buralardaki şefkate, sevgiye muhtaç canlara sevgi ve mama dağıtmanın manevi hazzını yaşayabilirler.
marketin adını reklamını yapmamak adına vermemekteyim, arama motorlarından gerekli anahtar kelimelerle arama yapıldığında zaten bu marketin bilgilerine ulaşılabilir, önceden bilenler de biliyordur.
pet satan pet shoplardan pet ürünleri de satın almayarak kanlı ve kara para çarkının dönmesini protesto eden biri olarak sokak ve barınak hayvanları için alış verişi zaten pet sitelerinden yapmaktayım. hayvan haklarına duyarlı herkesi de bu pet shop zulmüne karşı çıkarak, hayvan satan pet shoplardan alış veriş yapmayarak boykot etmeye davet ediyorum.
%50 indirimle mamaların 1-4 ekim arası alınabileceğini belirtir, ancak özellike bu marketlerin içlerindeki pet shopların satışa sunulur sunulmaz, mal bulmuş mağribi gibi hücum ederek, ertesi gün 2-3 katına satmak amacıyla bu ürünleri tükettiğini hatırlatır, bu nedenle bu indirimli mamalardan satın alarak canlara yardım etmek isteyenlere ilk gün ve ilk saatlerde bu işlemi yapmalarını öneririm.
ankara'daki hayvan hakları savunucuları, hayvanseverler ve hayvan haklarına duyarlı herkes için ziyaret edebilecekleri bir kaç barınak örneği:
macunköy barınağı,
sincan hayvan barınağı,
mühye hayvan barınağı,
gölbaşı hayvan barınağı