Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Hayvanlar üzerinde denenmiştir

tıp alaninda ve kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde gerçekleştirilen deneyler sonucunda piyasaya yeni çıkarılan veya geliştirilen ürünlerin üzerine yazılan, hayvan haklarına duyarlı her insanı dehşete düşüren ibare. herhangi bir ürün üzerinde görüldüğünde, söz konusu ürünün çok sayıda cana eziyet ve işkence edilmek suretiyle üretildiğinin anlaşılması ve derhal o üründen uzaklaşılarak, cruelty-free- işkencesiz ibaresinin yer aldığı ürüne yönelinmesi gerekmektedir. piyasada hayvanlar üzerinde deneyler yapmayan, alternatif deneylerden yararlanan firmalar mevcuttur ve alış veriş yapılırken bu ürünlerin tercih edilmesi, çok sayıda canın söz konusu deneyler sonucunda işkenceler uygulanmak suretiyle öldürülmesini önleyecektir.

kozmetik sektöründe hayvan deneyleri
kozmetik sektöründe piyasaya yeni ürün sürmek, ürün geliştirmek adına her yıl yüz binlerce hayvan katledilmektedir. kozmetik ürünlerin içeriğindeki maddeler genel olarak tavşanlar ve hamster, kobay faresi gibi kemirgenler üzerinde denenmektedir. bu maddeler zehirlilik, deri ve göz tahrişleri, alerji ve kansere sebep olma açısından çeşitli deneyler yapılarak bu hayvanlar üzerinde test ediliyor. bu tür deneylerin hayvanlara büyük acılar vermesine, sağlıklarını kısmen veya tam olarak kaybetmelerine ve çoğunlukla ölmelerine sebep olmasına rağmen kamuoyunun gözünden uzak yerlerde yapılması ve genel olarak insanların bu konuda bilinçsiz, duyarsız olması gibi nedenlerle hayvan severlerin yoğun tepkisine rağmen kesintisiz olarak her üç saniyede bir deney hayvanının ölümüne neden olması pahasına devam etmiştir.

söz konusu bu deneylerde uygulanan testlere dair geniş bilgi için: (bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler)

hayvanlar üzerinde denenmiştir veya dermatolojik olarak test edilmiştir ibaresinin nereden geldiğini anlamak isterseniz bu görüntüye bakmanız yeterlidir: https://secure2.convio.net/...r004=ric11o7q71.app245b ayrıca bu linkte yer alan formu doldurup göndererek deney hayvanlarının kurtarılmasına yönelik gösterilen yoğun çabalara destek verebilirsiniz.