Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar - 1. yazı

hayvan deneylerinde uygulanan testleri uygulamak suretiyle ürünlerini canlı hayvanlar üzerinde test eden, hayvan deneylerine karşı duyarlı insanlar tarafından bilinmesi ve protesto edilerek alış veriş yapılmamak yoluyla hayvanlara işkence etmesi engellenebilecek ticari kurumlar.
bu firmaların tam listesi www.peta.org sitesinde verilen bu linkte görülebilir.
http://www.mediapeta.com/...a/pdf/companiesdotest.pdf - bu listede belirtilen firmalar yukarıda belirttiğim testleri canlı hayvanlar üzerinde uygulayan markalardır. bu listedeki çoğu marka uluslararası bilinirliği oldukça yüksek ve türkiye'de de üretim ve satış yapan firmalardır. bu listeden türkiye'de kullanılırlığı ve bilinirliği en fazla olan markaları diğer entrylerde belirteceğim.
hayvan deneyi yapan firmalar ve genel olarak hayvan deneyi denen vahşet ve işkence olgusuyla hayvan haklarına yönelik hukuki çalışmamı hazırlarken, çok acı bir şekilde tanıştım. bu çalışmamın hayvan deneyleri bölümüne ayırdığım süreyi, araştırma yaparken karşılaştığım bu işkence gerçeği ile ilgili resim, video gibi çeşitli görseller ve deliller nedeniyle, neredeyse fiziki acı duymam sebebiyle katbekat aşmış, söz konusu çalışmamın en fazla süre ayırdığım bölümü hayvan deneyleri bölümü olmuştu.
söz konusu çalışmamdan bazı kısımlar için: