Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

HAYVANLARI KORUMA KANUNUNUN TCK'YA ALINMASI - 1


5199 sayılı hayvanları koruma kanununun halihazırda bulunduğu kabahatler kanununun kapsamından çıkarılarak türk ceza kanununun kapsamına alınması ile gerçekleşecektir.
başbakan erdoğan ve kurmaylarının seçimden önce hayvan hakları savunucularına, seçimden sonra yapılmak üzere verdiği sözdür ayrıca. buna göre, seçim öncesi yapılması olanağı bulunmadığı belirtilerek, başbakan tarafından 1,5 saat süren görüşmede hayvan hakları savunucularına, seçimden sonra mutlaka yapılma sözü verilmiş ancak seçimden sonra bu kadar süre geçmesine rağmen bu söz halen yerine getirilmemiştir. h.k.k. halen kabahatler kanunu kapsamında yer almakta, halen hükümleri caydırıcı olmamakta ve halen hayvana yönelik her türlü hukuka aykırılığa karşı idari para cezası uygulanmaktadır.
sayın başbakandan hayvan hakları savunucuları olarak talebimiz, suç işlediklerine dair kuvvetli karineler bulunanların kurtulabilmesi için yasalaştırılmaya çalışıldığı iddia edile şike yasası veya kıyak emeklilik olarak nitelendirilen ve daha önce de siyasi tarihte çokça örneği görülen milletvekillerinin emeklilik maaşlarına çok yüksek oranda zam yapılmasına dair yasaların çıkarıldığı hızla, talebimiz olan hayvan haklarına yönelik bu yasalaşmanın da gerçekleşmesi ve bir an önce yürürlüğe girmesidir.