Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KÜRK GİYEN ÜNLÜLER - 8. Yazı


hem çeşitli konserlerde, hem de son albüm resimlerinde beyaz kürk giymek suretiyle kanlı ticarete katkıda bulunan funda arar.

bu resim bir konserinden alınmış bir görüntü, buna göre beyaz kürk mont giymiş bu şahıs.
yine google'da aratınca çok sayıda kürklü resmi çıkmaktadır bu şahsın.

son albümünde kullanılan beyaz kürklü resimlerini de hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia eden, buna yönelik sözümona çalışmalar yapan, bu çalışmalar kapsamında çeşitli ünlülerin resimlerini çeşitli hayvan suretlerinde çekerek 46 diye kendisine ait dergide kullanan, hayvan hakları uğruna güya sergi açan, v.s. gibi davranışlarda bulunan mehmet turgut çekmiştir.
bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diyoruz kendisine.
bu şarkıcıya gelince de kürke hayır funda arar diyoruz. üzerine geçirdiğin bu kürkler sahiplerine akıl almaz acılar çektirilerek koparılıp alındı üzerlerinden, böyle bembeyazdı işte gerçek sahibi olan canım tavşanların üzerinde. sen giyesin diye bu kürk için tam 60 tavşan çeşitli işkencelere tabi tutularak öldürüldü.


 işte bu videodaki canlardan tam 60 can sen o beyaz kürkü giyesin diye, senin bir tek kürkün için eziyetlere tabi tutularak, makatlarından elektrik verilerek, suda boğularak, boyunları kırılarak öldürüldü.
tüm kürk giyen ünlüler, giydiğiniz o bembeyaz, gri, siyah, sarı gibi çeşitli renklerdeki kürkler boyanmamaktadır, onlar bir zamanlar üzerlerinde oldukları canların gerçek renkleri, o şekilde doğdular. giydiğiniz kürklerin üzerlerinde onların sahiplerinin hangi eziyetletle öldürüldüğüne dair herhangi bir işaret yoktur. bunun sebebi de kürkleriniz üzerinde iz oluşturmayacak özel işkence yöntemleriyle öldürülmüş olmalarıdır.

hem bu, hem de diğer kürk giyen ünlüleri burada belirtmeye devam edelim, bu tür insanların topluma son derece olumsuz örnek oluşturduklarını, kürk giymeğe özendirdiklerini unutmayalım, bu tür kişilerin ürettiklerini almayarak boykot edelim, ki bizlerden elde ettikleri gelirlerle tekrar bu kanlı ticarete para harcamasınlar, bizlerin paraları bu tür bir kürk ticaretine akmasın, binlerce can eziyet edilerek öldürülmesin.