Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Kedilerin gariplikleri - 4. yazı

bir an munis, sakin, huzurlu iken, bir anda yabanileşip, vahşileşmeleri.
daha önce de sözü edilen kapalı tuvaletlerine, muhtemelen daha ne gibi özellikleri olduğuna, kendileri için tehlike arzedip etmeyeceğine karar verme, özetle inceleme sürecinde olduklarından, ilk bir kaç günde gayet kibar yaklaşsalar da, bir kaç gün içinde ilk önce tuvaletin kapısını söküp attılar, sonra da karbon filtreyi çekip çıkardılar, hırpalayıp kullanılamaz hale getirdiler. bin bir hevesle alınan, kapılı, karbon filtreli, kapalı kedi tuvaletinden geriye yalnızca kapalı kedi tuvaleti kaldı.
üstelik siparişi vermeden önce telefondaki müşteri temsilcisine "bizim kediler çok yaramaz, üstünde hoplayıp zıplarlar, muhtemelen zarar vermeye çalışırlar, bu ürün tüm bunlara dayanıklı mıdır?" diye sormuş "sonuçta üstünde hoplayıp zıplayacak olan kedi, herhangi bir hasar olmaz, kaliteli ürün" diye yanıt almış "çok rahatlamıştım", "sonuçta üstünde biz zıplamayacaksak sorun yoktu", "bu konuda beni aydınlattığı için çok "minnettardım" kendisine". ama, her halükarda bu tür ürünleri üretirken kedilerin özelliklerini dikkate almışlardır diye düşünüp tereddütle de olsa almıştım tuvaleti ama, anlaşılan kedilerin özellikleri ve garipliklerinin dikkate alınarak üretim yapıldığı günlerde yaşamıyorum.
iyi ki, şundan almamışım, kesin bunu da mahvederlerdi diye düşünüp, teselli ediyorum kendimi:
zaten bunu almam, çünkü buna ödeyeceğim tutara, beslemekte olduğumuz sahipsiz sokak hayvanları için çok sayıda 15 kg-lık kedi ve köpek maması alırız.