Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KÜRK GİYEN ÜNLÜLER - 1. YAZIFUR FREE!                                                                                           KÜRKE HAYIR!                                  hayvan hakları savunucuları, hayvanseverler ve duyarlı, makul insanların haklı, yerinde ve yoğun tepkisine rağmen, 21. yüzyıl gerçekleri ve bilinçlenme düzeyi ile ters orantılı olarak kürk giymeye devam ederek, kelimenin tam anlamıyla kanlı para çarkının dönmesine düzenli ve sürekli bir şekilde katkıda bulunarak, her yıl yüz binlerce hayvanın canlı canlı derisinin yüzülmesi, elektrik verilerek işkenceyle öldürülmesi, kafalarına aldıkları sert ve öldürücü darbelerle can vermeleri yoluyla elde edilen kanlı kürkleri, sırf gösteriş yapmak amacıyla giysi diye giyen şahıslar.
bu şahısların giysi diye üzerilerinde taşımaktan zerre vicdan azabı duymadıkları kürk ürünlerinin elde edilmesine yönelik akılalmaz vahşet yöntemleri ve genel olarak kürk karşıtlığı ile ilgili bilgi edinmek için  öneririm.
sırf dünyanın her yerindeki kürk düşkünlerinden birisi - ki bunların önemli bir kesimini topluma davranışları ve yaşamlarıyla model insan olarak sunulan ünlüler oluşturmaktadır- bir kürk giysin diye, en az 100 çinçillanın kürkü bin bir türlü işkenceyle alınıyor.
söz konusu bu ünlülere özenen milyonlarca insan da birazcık bile olsa onlara benzemek, yaşamlarının bir parçasını paylaşıyor olmak için kürk ediniyorlar. nasıl ki, bir ünlü bir hayvan barınağına gittiğinde, sahipsiz sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar yaptığında bundan toplumun büyük bir kesimi olumlu yönde etkileniyor, bu ünlüler bu davranışlarıyla hayvan haklarına yardım ediyorsa, kürk giyen ünlüler de aynı şekilde topluma hayvan hakları adına olumsuz örnekler oluşturarak çok sayıda hayvana zarar veriyorlar.
bu nedenle bu başlık altında yerli ve yabancı, kürke kayır platformunun deyimiyle kan kokan ünlüleri belirtilerek, hayvan hakları adına küçük de olsa bir adım atılmış olur.
bunun dışında, kürk karşıtlığı çalışmalar yapmanın son derece basit işlemlerden oluştuğunu da eklemek isterim. şöyle ki, herhangi bir mağazaya girdiğinizde, bu mağazada gerçek kürk ve kürk ürünleri satıldığını gördüyseniz, hemen bir şikayet formu isteyerek, "söz konusu mağazada kürk satıldığı için bir müşteri olarak bundan üzüntü duyduğunuzu, hayvan hakları adına duyarlı davranış için kürk sattıkları sürece bir daha o mağazadan alış veriş yapmayacağınızı" belirtirseniz veya söz konusu firmaya email, faks, telefon yoluyla bu hususta tepkinizi dile getirirseniz, bu durumda size küçük ve etkisiz gibi görünen bu basit eylemin hayvan hakları adına çok büyük ve önemli sonuçlar doğuracağından emin olabilirsiniz.
örneğin, geçtiğimiz yıllarda kürk ürünleri satan mudoya karşı böyle bir kampanya başlatılmış ve de olumlu sonuç elde edilmişti.
son olarak, bu başlık ve entrynin konusunu oluşturan ünlüler, unutmayın, üzerinizdeki giysi değil, yüzde yüz canlı.
"kürk giymeyi doğru buluyorum ki giyiyorum, kime ne?" diyen oya başar,