Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KÜRKE HAYIR ve Ebru Şallı

"sevgili nefesseverler, hoşgeldiniz!" şeklinde başlayan cümleler kurma yeteneğine sahip insan.
dün akşam kardeşim tv'de zap yaparken, ben de kitap okurken, develer tellal iken, pireler berber iken v.s. aniden bir kanalda dönen tanıtımda on parmağında yetmiş marifet sunucunun kullandığı bu cümle ile irkilip hemen tv'ye baktım. devamında silikonlu dudaklarını büze büze tv'den yüzümüze doğru "füfüfüfüfü" şeklinde sesler çıkaran bu bayanı görünce kardeşimle şok geçirmiş gibi tv'ye bakakaldık, baktık baktık, sonra kontrol edilemeyen bir gülme durumuna geldik. tanıtıma bakıp bakıp güldük.
dilimize kazandırdığı bu "anlamlı" kelime için kendisini "tebrik" ediyorum.
"nefessever" ne kadar ilginç ve estetik bir kelime... işte, kitapsever, hayvansever gibi "nefessever"...
zaten hangi kelimenin arkasına "sever" eklense çok anlamlı bir kelime ortaya çıkar. öyle bir kelimecik işte bu "sever"...
zaten hem kürk giydiği, hem de eşinin sahibi olduğu ykm-de tüm kürk karşıtlarının haklı ve yerinde tepkisine rağmen halen ve ısrarla kürk ürünleri sattıkları için bu bayan ve eşine büyük bir tepkim var.
kürk karşıtlarına ve eylemlerine destek
çok aktif ve etkili bir site ve grup olmamasına rağmen türkiye'de ilk ve tek kürk karşıtı çalışma bu olduğundan, destek verilmesi gerektiğini düşünmekteyim.
kürke hayır! ebru ve eşi!
garip garip sesler çıkarıp, on parmağında bin marifet insan rolünü oynamak yerine, kendinden başkasını, yaşamını, acılarını, maruz kaldığı işkenceleri de düşünmenizi, özetle hayvan hakları konusuna da önem vermenizi, öncelikle mağazalarınızda işkence ile elde edilen kürk ürünlerini satmamanızı beklemekteyiz hayvan hakları savunucuları olarak.
kürk dehşetiyle ilgili detaylı bilgi için, nickimi alma sebebim olan earthlings izlenmesini öneririm.
unutmayalım, kürk giysi değil, %100 canlı