Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Manisa'da boş eve terk edilen köpeklerin ölmesi - 4. yazı


toplumda infial uyandıracak kadar vicdanları rahatsız eden bu vahşet olayına gerekli yaptırımların uygulanması için hayvan hakları savunucuları, hayvanseverler veya her zaman belirttiğim gibi sadece hayvan haklarına karşı duyarlı insanların olayı takip ettiklerinin ilgili yetkililer tarafından bilinmesi gerekmektedir. bu da ancak yazılı - email, faks, mektup veya telefonla köpeklerin bu şekilde ölmesine sebebiyet verenlere yaptırım uygulayacak yetkili makama ulaşılması ile mümkün olacaktır. buna göre, bu olayda yaptırım uygulayacak olan yetkili kurum - manisa il çevre ve orman müdürlüğüdür.
ulaşarak olayın takipçisi olduğunu belirtmek ve bu vahşet olayının zalim taraflarına (köpeği ölüme terk eden sahibi, apartman görevlisi, yöneticisi gibi olayı görüp haber vermeyen herkes) yaptırım uygulanmasını talep etmek isteyenler için kurum bilgileri:
doğa koruma ve milli parklar şube müdürlüğü - dkmp.manisa@cevreorman.gov.tr,
şikayet - sikayet.manisa@cevreorman.gov.tr,
tel: 0 236 237 10 61
237 10 62
237 10 63
237 10 64
237 10 65
237 33 83
adres: tevfikiye mahallesi doğu cad. emre sokak no: 8 / manisa
bu tür olayları takip edebilmek, kısaca ikamet etmekte olduğu ildeki (bu olayda manisa) her türlü hayvan hakkı ihlalinden haberdar olmak ve bunları yetkili kurumlara iletmek için tüm hayvan hakları savunucularına mutlaka bulundukları ildeki il çevre ve orman müdürlüğünün düzenlediği seminere katılarak yerel hayvan koruma görevlisi kimliği almalarını öneririm. bu olay gibi daha nicelerinin yaşanmakta olduğu ve yaşanacağı bilinen ve beklenen bir durumdur, bu tür olayları da ancak yetkili kurumlarla işbirliği içinde olarak, olayları takip ettiğimizi belli ederek, zavallı hayvanların hakkını aramakta olduğumuzu bir an bile unuttturmayarak az da olsa önleyebiliriz.
manisa'da yaşamakta olan tüm hayvan hakları savunucusu, hayvansever v.s. insanlara önerim bu kuruma söz konusu yerel hayvan koruma görevlisi olmak üzere başvurmalarıdır.