Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Pet shop'lar kapatılsın kampanyası

sadece söylemle değil, eylemle de desteklenmesi halinde gerçekleşebilecek olandır. bilindiği üzere ankara valiliği hayvan koruma kurulu, tarım bakanlığına ankara'daki pet shop'larda hayvan satılmaması için yönetmelik çıkarmasını kurul kararı olarak tavsiye etmiştir. aşağıdaki entryde detaylı olarak belirttiğim gibi, bu hususta tarım bakanlığına, bizzat arayarak/giderek baskı yapılması halinde pet shop'larda hayvan satışının yasaklanması hayal olmaktan çıkarak, gerçekleşebilir. böyle bir yasak sadece ankara için geçerli olmaz, tüm türkiye'deki pet shop'lar için emsal teşkil eder, türkiye'de pet shop'larda hayvan satışı yasaklanır. belirttiğim gibi bunun için sadece hayvan hakları savunucuları ve duyarlı insanların desteğine ihtiyaç vardır.


ayrıca, pet shoplardan pet alınmayarak, sadece petler için alış veriş yapılması halinde bu amaç uğruna oldukça büyük bir adım atılmış olacaktır.
bir dost edinmek isteyenler için ankara'dan bir kaç az bilinen barınak örneği: macunköy barınağı, sincan hayvan barınağı.
pet shop'tan mal alır gibi ödeme yaparak can edinmemek için, bu barınaklara giderek hem yavru, hem de terkedilmiş yetişkin hayvanları sahiplenebilirsiniz.