Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SANAYİ BÖLGESİNDE MAMA DAĞITIMI YAPTIĞIMIZ CANLAR - 1Resimlerin tamamı tarafımızdan çok sayıda aç-susuz canın yaşama tutunmaya çalıştığı sanayi bölgelerinde mama dağıtımı yaptığımız sırada çekilmiştir. Şaşmaz, Macunköy, İvedik, Ostim, Sincan, Yıldız sanayi bölgelerindeki canlar çok olumsuz koşullarda yaşama tutunmaya çalışmakta olup, bu resimler oradaki canları beslediğimiz sırada tarafımızdan çekilmiştir. Tüm hakları tarafımıza aittir. Hiç bir şekilde kopyalanamaz, çoğaltılamaz, bu blog dışında hiç bir mecrada yayınlanamaz. Aksi durumda telif hakkı ihlali gerekçesiyle, ihlalde bulunan şahıs, kurum, kuruluş v.s. karşı hukuk yoluna başvuruda bulunacağız. 
Bu blog'daki tüm resim ve yazıların telif hakları mahfuzdur, yalnızca bu blog sahibi olarak, earthlings müstear adını kullanan gerçek kişiye aittir. 

ÖNEMLİ: Hayvan haklarına duyarlı, hayvansever veya hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia edip de barınak ve çok çok kötü koşullarda, başka hiç bir yerde olmayacak kadar aç ve susuz yaşamaya çalışan canların bulunduğu sanayi bölgeleri ve barınak ziyareti yapıp, bu sahipsiz ve sevgiye muhtaç canlara sevgi, şefkat ve mama dağıtmayan, başlarını okşamayan, barınak ve sanayi bölgeleri gerçeğinden habersizlerin samimiyetine zerre kadar inanamıyorum. 
Barınaklar ve sanayi bölgelerindeki canların açlık, susuzluk, ilgisizlik ve sevgisizlikten ve de aşı ve ilaçsızlıktan öldüğü gerçeği apaçık bilinirken, "ben çok kötü oluyorum, hasta oluyorum gidince, bu yüzden barınak ziyareti ve sanayi bölgesi ziyareti yapmıyorum" diyenleri zerre kadar umursamıyorum hayvan hakları savunuculuğunda. 
Bu yaptıkları vejetaryen olup kürk giymeğe benzer. Hayvan hakları savunuculuğu bir bütündür. 
Vejetaryen olacaksın, kürk giymeyeceksin, barınak ve sanayi bölgelerindeki, orman ve adalarındaki, açlığa ve ölüme terk edilen canları ziyaret edip açlara yiyecek dağıtacaksın, bağış yapacaksın, bu fiili işleri yaptıktan sonra söylem olarak hayvan hakları hususunda çalışmalar yapıp diğerlerini bilgilendireceksin. Bunlardan birisinin bile yapılmaması hayvan hakları savunuculuğunu eksik bırakır. Öyle hayvan hakları savunuculuğu olmaz.
Özellikle yukarıda belirttiğim sanayi bölgelerinde sıklıkla gidilerek buralardaki aç ve susuz canlara mama dağıtmak, hasta olanlarını tespit edip iyileştirmek gerekmektedir. Ankara'da ikamet eden tüm hayvan dostlarına önemle duyurulur!!!