Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TECAVÜZ MAĞDURU AYŞA KÖPEĞİN İKİNCİ DURUŞMASI - 31.05.2012 (1. Yazı)


diğerleriyle kıyaslandığında bir avuç olarak tabir edilebilecek olan hayvan hakları savunucularından tülin elmasoğlu adlı gerçek insanın sokakta bakıp gözettiği, can güvenliğini naçizane sağlamaya çalıştığı sahipsiz sokak köpeği ayşa'nın geçtiğimiz aylarda ş.ş. adlı, hukuk gereği adında kısaltma yapmak zorunda olduğumuz, ama şahsen kanımca, zaten tatmin edici bir ceza almayacağından, en azından toplum vicdanında yargılanabilmesi ve hem can dostlarımızın, hem de savunmasız çocukların bu sapık zihniyetin şerrinden korunabilmesi için adının tam olarak yazılmasında herhangi bir sakınca olmayan sanık tarafından uğradığı tecavüz sonrası, ayşa'ya bakıp gözeten can dostunun şikayetçi olması ile yargılamanın başlamasına neden olan, her zamanki gibi nas-ı ızrar* davasının 31 mayıs'a ertelenen ikinci duruşması.
ikinci duruşma:
31 mayis 2012
saat: 10:30
yer: kadiköy 6. asliye ceza mahkemesi (kadıköy nikah dairesi karşısı)
ilk duruşma 21 şubat'ta yapılmış ve 31 mayıs'a ertelenmiştir. bu yavrucağın can dostu gerçek insanın şikayetinde ısrarcı olması ve davayı yakından takip etmesi, özetle bilinçli bir hayvansever olması hasebiyle dava vuku bulmuştur ve de umarım, yamuk kedi'yi işkence etmek suretiyle öldüren ufuk günaydın davasına dönüşmeyecek, yargılama 1,5 yıl ve 8 duruşmaya yayılmayacaktır.
bu arada kedi katli sanığı bu şahsın 8. ve hakim rahatsızlanmaz, bahar etkisi oluşmaz, kimsecikler uf olmazsa inşallah son duruşmasına yönelik bilgi için (bkz: 17 mayıs 2012 ufuk günaydın sekizinci duruşması)

hayvan dostları olarak ayşacan'ın gözlerine bakıp bu acıyı hissetmek isterseniz, hayvan düşmanları olarak da en azından merhamet denen duyguyu tanımak isterseniz ayşacan'ın resimleri bu linkte: