Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Gölbaşı hayvan barınağı - 4. ve 5. Yazılar

yarısı yavru olmak üzere 3000 köpeğin yaşamakta olduğu, özellikle bu soğuk kış günlerinde mama, kulübe, ilaç gibi ihtiyaçları had safhaya ulaşan, hem ziyaret, hem de sahiplenme amaçlı gidilmesi gereken yaşam merkezi.
bulunduğu ilçe olan gölbaşında hava sıcaklığının -19'lara kadar düşmesi nedeniyle mogan gölünün üzerinde gezinecek kadar donmasıyla, bu gölün tam yanında bulunması hasebiyle, çok zor şartlarda bulunan ve tamamı tellerle çevrili açık alanda yaşamakta olan 3000 canın yiyecek, battaniye gibi ihtiyaçlarının had safhaya çıktığı açıkça ortada olan, bir an önce yardım edilmesi ve söz konusu yardımların ara vermeksizin sürdürülmesi gereken barınak.
ankara'da bulunan hayvan sever/hayvan hakları savunucusu yada hayvan haklarına duyarlı insanların acil ihtiyaç listesinde bulunan malzemelerle giderek yardımda bulunması, ankara dışındakilerin ise pet siteler veya doğrudan kargo göndermek suretiyle desteklerini sunması gerekmektedir.
ankara'da bulunan ve bu barınağı ziyaret etmek isteyenler için bu başlık altında yol gayet detaylı olarak tarif edilmiştir. ankara dışında olup da yardım etmek isteyenler için ise yarın bu başlık altında barınağa kargo gönderebilmeleri için barınağın açık adresi verilecektir.
açık alanda bulunan canların tamamının bir kısmı eski, bir kısmı yeni olmak üzere kulübeleri olsa da, üzeri kapalı bir alanda olmadıkları için kar, yağmur, dolu v.s. her türlü yağış doğrudan kulübenin ve bulundukları toprak alanın üzerine yağmaktadır, bu nedenle buradaki canlar için yaşam koşulları oldukça zordur.
acil ihtiyaç listesi de görülebilir.

NOT: Resimler Gölbaşı barınağını ziyaretimiz sırasında mama dağıtımımızı yaparken tarafımızdan çekilmiştir. Çekmiş olduğumuz diğer tüm Gölbaşı ziyaret ve mama dağıtımı resimlerini daha sonra ekleyeceğim. Resimlerden de görüldüğü üzere bu canlar çok zayıf ve açlar, yoğun bir şekilde mama bağışına ihtiyaç var. Bu barınağa hayvan haklarına, hayvanlara duyarlı herkesin sürekli ve düzenli bir şekilde giderek mama bağışı yapması ve bizzat mama dağıtarak canları doyurmanın müthiş hazzını yaşaması gerekmektedir.