Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Yazın Su Bulamayan Sokak Hayvanları

aracınızın bagajında her daim su doldurulmuş 5, 10 veya 19 lt pet şişe ve damacanalar bulundurulduğunda ve susuzluktan dili bir karış dışarı çıkan, bir yudum su bulamamış söz konusu bu canlarla karşılaşıldığında hemen pet ve damacanaların üst kısmı kesilerek oluşan su dolu kapları hemen önüne konulmak suretiyle yardım edilebilecek olanlardır.
her zaman belirttiğim gibi şehirlerin özellikle sanayi bölgelerinde, örneğin, ankara'da - yıldız, ostim, ivedik, şaşmaz, macunköy gibi sanayi alanlarında yaşamakta olan hayvanlar hem susuzlık, hem de daimi açlık içindeler. bir haftasonunu ayırarak bu bölgelere mama ve su kapları götürerek buralardaki yüzlerce sahipsiz sokak hayvanını beslemek ve susuzluğunu gidermek üzere gidecek her duyarlı insan hayvan hakları adına ve bu canların yaşamlarını kurtarmaya vesile olmak adına çok büyük bir adım atmış olur.
bu bölgelerde yüzlerce işyeri olmasına rağmen, eziyet içinde yaşamakta olan hayvancıklara, özellikle işyerlerini korumak amacıyla kullandıkları, ama hava ve su ile beslendiklerini düşündüklerinden olsa gerek, kapalı tutulan yada açık bir şekilde sanayilerde dolaşan köpeklere yiyecek ve su vermeyen, işyeri sahibi olup vicdan sahibi olamayanları görmek insanı dehşete düşürmektedir.

bu sanayi bölgelerinden ivedik organize sanayi başkanının hem sanayi bölgesinde, hem de sanayi bölgesi dışında sahipsiz sokak hayvanlarının dövüştürüldüğü köpek dövüşü organize ettiği düşünüldüğünde aslında buralardaki sahipsiz sokak hayvanlarının, su ve yiyecek gibi temel besin ihtiyaçlarının neden karşılanmadığı kolayca anlaşılır.