Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

2012 eurovision şarkı yarışmasıazerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı nedeniyle bu sene hayvan hakları savunucuları tarafından protesto edilecek olan abuk subuk contest.
sırf bu yarışma dolayısıyla ülkeye gelecek olan yabancılar ortalıkta sahipsiz sokak köpekleri ile karşılaşmasın diye yüzlerce köpek tüfeklerle sürek avına tabi tutulmuş, gizli saklı da değil, ortalık yerde herkesin gözü önünde vurularak vahşice öldürülmüşlerdir.

önemli: görüntüler kalp, akıl ve sinir hastaları ile reşit olmayanlar için sakıncalı olabilir!!! burada paylaşılma nedeni azerbaycan yetkililerine bir an önce türkiye'deki hayvan haklarına duyarlı insanların tepki göstermesini sağlamak için delil niteliğinde olması hasebiyle belirtilmesidir. çünkü, her zaman olduğu gibi azerbaycan ilgilileri ve yetkilileri bu haberleri yalanlamış ve olayı inkar etmişlerdir. bu görüntüler delil niteliğinde olduğundan bu vahşetin işlendiğine dair yeterli kanıt oluşturmaktadır.
azerbaycanlı hayvanseverlerin youtube'a çekip yükledikleri görüntüler:
 bu linkte bu katliamın sorumlusu ehmed memmedov adlı azerbaycan cumhuriyeti, sahipsiz hayvanlarla mücadele kurumunun başkanı bu katliamı kendi beyanlarıyla dolaylı yoldan itiraf etmekte ve savunmaktadır.
bu yarışmaya ilgi gösteren herkesin, bu yarışma uğruna azerbaycan'da köpek katliamının gerçekleşmiş olduğunu bilmesi ve buna göre bu sene bu yarışmayı protesto eylemine destek vermesi gerekmektedir. umarım, yarışma gününde, katılımcılardan birisi veya bir kaçı bu katliama tepkisini dile getirir de, azerbaycan'a dünya çapında tepki gelir.
(bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı)
(bkz: ehmed memmedov)

ek: azeri asıllı bir insan olarak bu zavallı hayvanlara süregelen dehşetengiz şiddetlerinden, hayvan haklarına yönelik ilgisizlik ve ihlallerinden, hayvan hakları dışında, aliyev hanedanlığının anormal malvarlıkları ve iş ilişkilerine yönelik araştırma çalışmalarında bulunan cesur gazeteci hatice ismayılova'ya yönelik kişisel hayatı ihlal eden davranışlarından (şantaj, tehdit ve özel görüntülerin yayınlanması) ötürü, insan haklarına yönelik lakayıtlıklarından ötürü bu çok önem verdikleri abuk yarışmada sonuncu olmalarını dilerim.
hayvan düşmanlığı ve hayvana eziyet, şiddet, özetle hayvan hakları ihlalleri hususunda maalesef, çin'le yarışan bir ülke olduğunu unutmamak, bu kez oy vermemek gerektiğini belirtirim. bu sefer azerbaycan'a oy gitmesin, türkiye'den. en azından böyle bir protesto olsun ki, sebebini araştırınca azerbaycanlı yetkililer, oy vermeme nedeninin sokak köpeği katliamı olduğunu görsünler. bu bile caydırıcı olur, hayvanlara şiddetten bir nebze alıkoyar bu tür kararlar veren embesil yöneticileri.