Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Alanya kedi katili

sahipli hayvan olması hasebiyle t.c.k. m. 151/2 uyarınca dört aydan üç yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak olan bir kedi katil zanlısı.
kedi yamuk'u işkence ederek öldüren ufuk günaydın adlı kedi katli sanığı ve ayşa köpeğe tecavüz ederken yakalanan şerafettin şenol adlı mevcut zoofil, potansiyel pedofil gibi yargılamaya tabi tutulacaktır, çünkü hukuken mal olarak nitelenen, sahipli bir cana zarar vermiştir.
sahipsiz canlara zarar verenler bilindiği üzere cezai yargılamaya tabi tutulmazlar, il orman ve su işleri müdürlüğü yetkililerince idari para cezasına tabi tutulurlar.
ister sahipli, ister sahipsiz olsun, bir cana zarar verenlere halihazırdaki maksimum üç yıllık hapis cezası müeyyidesi vicdan sahibi herkesi rahatsız etmekte olduğundan, hayvan hakları savunucuları olarak hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması yönünde çalışmalarda bulunmaktayız. hükümet yetkilileri bu talebi kabul etti, ancak kalplerinde hayvan sevgisi bulunmayanlar tarafından hazırlanmış olan yeni hayvanları koruma yasa tasarısı beklentleri karşılamadı ve hayvan hakları savunucuları olarak tepkimizi çekti, zira hazırlanan yasa tasarısı canların elinden halihazırdaki haklarını da alan bir ölüm yasasıydı.
özetle, hayvanları koruma kanunu hayvan hakları savunucularının talebi yönünde değiştirilir, bu tür fiiler kabahat değil de, suç olarak tanımlanır ve daha ağır hapis cezaları öngörülürse, bu durumda bu tür korkunç olaylar gerçekleşemez. ben bu korkunç cinayetin bu şahsın ilk cinayeti olduğunu düşünmüyorum. alışkanlık haline getirilen bir durummuş gibi görünüyor kriminolojik bakımdan. şimdiye kadar ortaya çıkmamış olmasının nedeni de tarafıma göre sahipsiz canlara saldırmış olmasıdır. ilk kez restoran işletmecileri tarafından bakılan sahipli ve akibeti takip edilen bir cana yönelik gerçekleştirince saldırısını, yakalanmış oldu.
bu tür vahşetlerle karşılaşmamak, canları korumak için hukuki açıdan bilinçli olmak ve sorunu kökten çözmek gerekmektedir. aksi takdirde, tek tek olaylara üzülüp, kalbimiz ağrıyarak oturup bakmakla kalırız.
bu nedenle detaylı bilgi edinmek için (bkz: hayvanları koruma kanununun tck'ya alınması),

bu arada beni de bu tür şahıslara zarar vermekten alıkoyan uymak zorunda olduğum kurallardır. bu iki kavramdır beni tutan: suç ve günah