Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Ankara'daki hayvan barınakları - 4. Yazı - MACUNKÖY HAYVAN BARINAĞI
"ankara macunköy barınağı olarak sadece isim itibariyle bilinen, ancak hem tam adresinin bilinmemesi, hem de merkeze biraz uzak olması sebebiyle çoğunlukla gönüllüler tarafından gidilmeyen, uğranılmayan rehabilite ve bakımevi.
barınağın adresi: macunköy rehabilite ve bakımevi merkezi, istanbul yolu 7. km. (a city outlet avm arkası) macunköy girişi, macunköy/yenimahalle/ankara.
bu avm-nin önüne varıldığında zaten kime sorsanız barınağın yerini tarif eder. barınakta çok sayıda sahiplenilmek üzere bekleyen yavru ve yetişkin köpek var. bir dost sahiplenmek isterseniz yada sadece barınak ziyareti yapıp kendi elinize mama dağıtmak isterseniz bu barınak da aklınızda bulunsun. ayrıca yenimahalle bölgesinde küpesiz yani kısırlaştırılmamış köpek görürseniz, trafik kazası geçirmiş veya başka bir nedenle yardıma muhtaç hasta sokak kedi ve köpeği ile karışılaşırsanız aşağıdaki telefondan arayarak açık adresi vermek suretiyle bu hayvancıkların belediye veterinerlik ekipleri tarafından alınarak barınakta tedavi ve rehabilitesinin ücretsiz olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. devamında sürekli arayarak hayvancıkların durumunun takip edilmesini öneririm.
barınağın telefonu: 03123972474"

macunköy barınağı başlığındaki entrymden alıntıdır.

altındağ ve haykod hayvan barınaklarının adreslerini ve iletişim bilgilerini daha sonra ekleyeceğim.

bir de yenimahalle çevresinde fevziye hayvan barınağı yapımına başlanmış olup, diğerlerinden farklı olarak bu barınakta kedilere de yer verileceği belirtilmektedir.
ek olarak, bir can dostu sahiplenmek isteyenler öncelikli olarak bu barınakları ziyaret ederek buradan bir can dostu sahiplenmelidir. pet shop çarklarının dönmemesi bizim elimizde. pet shop'lardan can satın almayıp, sadece canlar için ürün alış verişi yaparsak bu yerler canları mal diye satmaktan vazgeçer.