Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Caniverm

kedi ve köpeklerin paraziter hastalıklarında kullanılan, antihelmintik ilaç.
175 ve 700 mg şeklinde tabletler halinde satılmakta olan bu ilacı mutlaka gerekli tahliller yaptırdıktan sonra ve veteriner reçetesiyle kullanmak gerekmektedir. hayvan sahiplerinin veteriner tavsiyesi olmadan, kendi kendine kedi ve köpeklerinin şerit, tenya v.s. hastalıklarının tedavisinde kullanması olumsuz sonuçlanabilir.
biz de hem evdeki, hem de sokaktaki şebeleklerin paraziter hastalıklarında veteriner önerisiyle bu ilacı kullanmaktayız, çok etkili bir ilaç olup son derece memnunuz kendisinden.
yalnız, hayvan sahiplerinin kedi, köpek, tavşan, hamster, kuş v.s. hayvanlarının kuyruk ve kulaklarınnı tıbbi bir gereklilik olmaksızın kestirip, ses tellerini aldırması h.k.k. ile yasaklandığından, bu caniverm ilaçlarının paketlerindeki kuyruğu kesik köpek resmi tarafıma son derece tuhaf geldi. veteriner hekim veya zoolog olmasam da, hayli uzunca bir süredir sokak ve barınaklardaki sahipsiz hayvanlarla ilgilenen biri olarak doğuştan parmak kadar uzunlukta kuyruğu bulunan bir köpek görmedim. daha ziyade kuyruğu bu kadar kısa olan köpekler sahipleri tarafından ya güzel görünmesi yada dövüşe hazırlık amacıyla kestirildiyse söz konusu olur.
bu yüzden bir hayvan sağlığı firmasının ürünlerinde kuyruğu kestirilmiş br köpek resmine yer vermesi hangi amaçla olursa olsun doğru değil, yanlış mesaj vermektedir.