Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Deri ve Kürk Fuarı Protestosu17-18-19 ocak tarihleri arasında istanbul'da yapılacak uluslararası deri ve kürk fuarına hayvan hakları savunucuları tarafından gösterilecek olan haklı, yerinde ve geniş katılımlı tepki.
sabah yazarı neslihan tunçun haberine göre, haytap bu tarihlerde fuarı gerçekleştiren tüyap'ın önünde her gün saat 10:00-18:00 arası kürk gerçeği hakkında çeşitli etkinlikler düzenleyecektir. fuarın ilk gününde saat 14:00-da basın açıklaması yapılacak, fuar alanının çevresine kürk vahşeti hakkında çeşitli bilgilendirici afişler asılacak, en önemlisi ise etkinlik alanında bulunacak araçta hayvanların kürkleri yüzülürken kaydedilen sesler ve yine alanda kurulacak görüntü sistemiyle kürk üretimi ve çiftlikler hakkında videolar yayınlanacakmış.
istanbul'da bulunan tüm hayvansever, hayvan hakları savunucusu ve kürk vahşetine duyarlı insanların bu etkinliklere katılımı kürk vahşetine karşı durmak adına çok önemlidir.
şöyle ki, fuar alanında yapılacak bu bilgilendirme etkinliklerine katılarak hem söz konusu kan kokulu fuara yine kan kokulu kürkleri satın almaya gelen "insan"lar yaptıklarının normal olmadığını, büyük bir kesimin tepkisini çektiklerini görür ve belki de biraz da olsa vicdanları sızlar, azıcık da olsa bilinçlenirler, utanırlar yaptıkları kanlı alış verişten, hem de kürk satın almasa da kürk gerçeği hakkında bilgisi olmayan insanları broşür dağıtmak, bilgi vermek yoluyla bilgilendirme mümkün olur.