Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

GÖLBAŞI HAYVAN BARINAĞI - 6. Yazı


halen 3000 köpeğin aç susuz yaşamakta olduğu, vurdumduymaz insanların yardım etmediği barınak.
hayvan haklarına duyarlı, hayvansever veya hayvan hakları savunucusu olduğunu iddia edip de barınaklara gitmeyen, barınak ziyareti yapıp, bu sahipsiz ve sevgiye muhtaç canlara sevgi, şefkat ve mama dağıtmayan, başlarını okşamayan, barınak gerçeğinden habersizlerin samimiyetine zerre kadar inanmıyorum.
barınaklardaki canların açlık, susuzluk, ilgisizlik ve sevgisizlikten ve de aşı ve ilaçsızlıktan öldüğü gerçeği apaçık bilinirken, "ben çok kötü oluyorum, hasta oluyorum gidince, bu yüzden barınak ziyareti yapmıyorum" diyenleri zerre kadar umursamıyorum hayvan hakları savunuculuğunda.
bu yaptıkları vejetaryen olup kürk giymeğe benzer. hayvan hakları savunuculuğu bir bütündür.
vejetaryen olacaksın, kürk giymeyeceksin, barınak ziyaret edip açlara yiyecek dağıtacaksın, bağış yapacaksın, hayvanlar üzerinde deney yapan firmaların ürünlerini almayacaksın v.s. bu fiili işleri yaptıktan sonra söylem olarak hayvan hakları hususunda çalışmalar yapıp diğerlerini bilgilendireceksin. bunlardan birisinin bile yapılmaması hayvan hakları savunuculuğunu eksik bırakır. öyle hayvan hakları savunuculuğu olmaz.
bu barınak ziyaretinin resimleri bu linkte görülebilir: http://turseng.blogspot.com/...agi-ziyaretimizin.html - 2.

resimlerde görünen canların tamamının açlıktan kaburgaları sayılmaktadır. götürdüğümüz mamalar 3000 köpeğin dişinin kavuğuna yetmedi. sadece yavrulara, o da bir kısmına dağıtılabildi. diğerleri yine sade suya tirit ekmekle yetinmek zorunda kaldılar. barınak yetkilisi mine eren hanımın makarna bulabildiği günlerde tencerelerce haşlayıp dağıttığı makarnalar da yine 3000 köpeğe yetmiyor, canlar yine aç kalıyor.
hayvan sever, hayvan hakları savunucusu, hayvanlara karşı duyarlı insanların sadece kendi candostlarını besleyip, sokak, sanayi ve barınaklardaki canların halihazırda aç olduğunu gözardı etmelerini algılayamıyorum.
halihazırda gölbaşı hayvan barınağındaki canların sürekli aç ve sevgi, şefkate muhtaç olduğu bilinmesine rağmen ayda belki 2-3 gerçek insanın bu barınağı ziyaret etmesinden anlaşılıyor ankara'daki hayvansever!, hayvan hakları savunucusu! veya sadece hayvanlara duyarlı! insanların bu barınağa gitmediği. anlaşılmaz bir bencillikle sadece kendi evlerindeki canları besleyip, süsleyip, bununla yetiniyor ankara hayvanseveri...
ayda 2-3 insanın bağışladığı mama ile 3000 köpeğin doyması mümkün değildir. bu 2-3 kişi karun olsa yetişemez 3000 aç susuz hayvanı doyurmaya, bu yüzden elbirliği ile çok sayıda insanın düzenli mama götürüp bu canlara dağıtması gerek.

http://turseng.blogspot.com/...nagi-ziyaretinden.html - 1.
bu resimdeki canlara bakın, bakmakla yetinmeyip gözlerindeki sevgi, şefkat ve kaburgaları sayılan vücutlarındaki açlığı görün, vicdanınız dile gelsin artık, bu barınağa mama götürüp, kendiniz bizzat dağıtın (kamyonetle barınağın alanında dolaşıp yardımcılarla birlikte dağıtıyorsunuz kendiniz, bizzat mamanın yavruların aç karınlarına gittiğini görebiliyorsunuz), vicdan yoksunu olmak gurur verici olmasa gerek.
bu barınakta canlar ölürken parmağını kıpırdatmayıp, bu canlara mama götürüp dağıtmayanların hayvan hakları adına konuşmaya da hakları yok. zaten bu samimiyetsizlikle anlattıkları da hiç kimseyi etkilemez, hiç bir fayda sağlanmaz hayvan hakları adına.