Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

GÖLBAŞI HAYVAN BARINAĞI - 9. Yazı


önemi üzerine tekrar mama bağışı hususunu belirtmek istediğim barınak.
ankara'da ikamet etmediği için bu barınağa gitme olanağı bulunmadığını belirterek yardım için başka yol olup olmadığını merak edenler için tekrar yazıyorum:
internette muhtemelen herkesin bildiği pet ürünleri satılan siteler var. bu sitelerden mama satın alınarak adres kısmına gölbaşı hayvan barınağının başlık altında bir kaç yerde belirtilen adresi yazılarak mama gönderilebilir. devamında takip etmek için barınak yetkileri aranarak ellerine ulaşıp ulaşmadığı teyit edilebilir.

bunun dışında bu barınağa gitmek isteyenler için de yine bu başlık altında bir kaç yerde yolu tarif etmiş bulunmaktayım.

ilaveten, sözlükte hayvan haklarıyla ilgili açılan her başlığın altına gelip hayvanlara yönelik nefretlerini ya troll olmaları yada gerçekten hayvan düşmanı olmaları hasebiyle, hayvan hakları mevzuatına aykırı olarak (sokak hayvanlarının öldürülmesi gerektiği şeklinde hayvanları koruma kanunu hükümlerine aykırılık içeren ifadelerle) ifade edenler oluyor, olmaktadır, her zaman olacaktır. zira hayvan dostları olduğu gibi hayvan düşmanları da vardır, bunlar da kendilerini ifade etmektedir.
bu gibilere asla yanıt vermem, bunlarla polemiğe girerek kısıtlı enerji ve himmetimi boş yere harcamam. bunu yazmak bile bunları kaale almak anlamına geldiğinden kendime de şu anda kızdım. bunu yazmamın tek nedeni çok sayıda hayvan dostuna uyarıda bulunmaktır, o da şudur: iyiniyetinizi anlamakla birlikte bunlar gibilere yanıt vererek hayvan dostlarına ayırmamız gereken zaman, enerji gibi değerli hususları harcamanın anlamı yok. bunlar gibilere yanıt vermeye bile değmez. hiç kendinizi yormayın, bunlara cevap yetiştirmeye çalışmayın, hayvan dostlarına enerji ve himmetimizi ayırmamız bunlara en iyi cevap olacaktır.
mesaj fasilitemi kapattığım için çok sayıda hayvan dostunun tarafıma ulaşamadığını da biliyorum, ancak mesaj bölümümü kapatma nedenim asla bunlar gibiler değildir, zira şimdiye kadar hayvan hakları ile ilgili olumsuz mesaj almadım, genelde olumlu mesaj almaktaydım. mesaj bölümümü kapatma nedenim maalesef zamanımın çok az olmasıdır.
entrylerimin %90'ı hayvan hakları ile ilgilidir, sözlüğe yazar olma sebebim de hayvan haklarıdır. bu nedenle sınırlı zaman içinde sözlüğe girerek hızlıca entrylerimi yazıp gitmekteyim. sözlüğü sadece hayvan haklarına yönelik entry yazmak için kullanmaktayım. mesaj bölümüm açık olsa şimdikinin en az iki katı zaman kaybedeceğimden maalesef mesaj bölümümü açamıyorum. ama ya nick altımda yada açtığım başlıklar altında hayvan haklarıyla ilgili sorularını iletenlere yine entry olarak mutlaka yanıt vermekteyim. bunu da buradan belirtmiş olayım. çok sayıda hayvan dostuna duyurulur.

bir de şunu ekliyorum. gölbaşı hayvan barınağı ziyaretinden resimler linkinde görüldüğü üzere açlıktan kaburgaları sayılan canların, insan görmenin sevinciyle kendilerini sevdirmek için tellere şebelek gibi yapışan canların, bir de hayvan hakları bu entryde resmi görülen o ağır yüklerine altında ezilerek yaşamını kaybeden canın yerinde hayvanlara şiddet uygulayan, hayvanlara yönelik şiddeti öneren, destekleyen tüm hayvan düşmanlarının olmasını isterdim.