Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvan dostu kurum - 1.

hayvan haklarına duyarlı, kalplerinde sevgi, şefkat ve merhamet gibi güzel duyguları barındıran gerçek insanların bulunduğu, kurum içinde veya dışında can dostlara kalplerini ve yerlerini açan, diğerlerinin aksine kapılarına yaklaşarak biraz yemek, biraz su, en çok da sevgi isteyen canların üzerine kaynar/soğuk su dökerek, tekmeleyerek kovmayan, tam tersi yemek ve su verip besleyen, bakıp gözeten, can güvenliğini sağlayanlardan oluşan özel veya kamusal kuruluş.
bu başlık altında kurumlarının içinde veya dışında can dostlarını besleyip, bakıp gözeten, can güvenliğini sağlayan her türlü işletme, kurum, kuruluş v.s. gibi iyi insanların bulunduğu yerlere resimleri ile birlikte yer verilecektir.
böyle bir çalışma, çok sayıda insan, kurum ve kuruluş için teşvikedici olacaktır.
tabi, devamında kontrolü de yapılacaktır, halen o canları aynı şekilde barındırıp barındırmadıklarına yönelik. sadece isim ve resimleri böyle bir çalışmada yer alsın diye çabalayanlar değil, içinden geldiği için, süreklilik haline getirerek canları kurum içinde veya dışında barındıranlar burada yer alacaktır.
ayrıca, yerel hayvan koruma görevlisi annemle birlikte bağlı olduğu il orman ve su işleri müdürlüğüne de bu tür kurumların kapısına, duvarlarına yapıştırılmak üzere "hayvan dostu kurum" çıkartmasının bastırılması ve yetkili kişilere verilerek bu tür kurumlardan uygun görülenlere verilmesini teklif edeceğiz.

www.hayvansevergazetesi.com sitesinde kahraman işletmeler başlığı altında foto galeri yer almaktadır, kapısının önünde veya işyerinin içinde hayvan besleyen, bakıp gözeten işletmelere dair ve hayvanseverlerin bu tür işletmelerden alış veriş yapması önerilmektedir.
bu işletmeler görülebilir.