Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

karne hediyesi olarak evcil alınmaması

hayvanları koruma kanununda, hayvanlarla ilgili yasakları düzenleyen madde 14, fıkra d gereğidir.
karne hediyesi köpek, kedi, tavşan, hamster v.s. gibi evcil hayvan, yani bir can olmamalıdır.
çocuğunuza karne hediyesi olarak canlı hediye etmeyin, kölelik sistemi geçerli olsaydı, insan hediye etmekten çekinmeyecek ebeveynler.
h.k.k. m.14, f.d gereği 16 yaş altındaki çocuklara pet satışı yapılmaz.
bu hükmün mantığı 16 yaş altındaki çocukların bir başka canlının sorumluluğunu alma yetisine sahip olmayacağıdır. aynı mantıkla, sorumlu ebeveynler gibi davranarak, sorumluluğunu alamayacak yaşlarda bulunan çocuklarınıza, geçici bir hevesle ilk başta seveceği, devamında bakımının zorlukları nedeniyle ilgisini kaybedeceği bir can hediye etmeyin.

unutmamak lazım, çocuklarınızın bu geçici hevesi doğal olarak* geçtiğinde bu canın sorumluluğu size kalacak, siz de hayvan sevgisinden yoksun ve bakımının zorluklarına katlanamayacak biriyseniz bu canı sokağa, sanayi bölgelerine, ormanlara veya barınağa terk edecek, böylece mutlak ölümle karşılaşmasını sağlayacaksınız.

çocuğunuz hayvana yönelik ilgisini kaybettiğinde bu canın sorumluluğunu alacak kadar hayvan sevgisi ve vicdana sahipseniz, bu durumda yine satın almayın canları bir ticari malmış gibi satıldıkları pet shop'lardan. bulunduğunuz ildeki hayvan barınaklarına giderek bir canı ücretsiz olarak sahiplenerek güzel bir yuvaya kavuşturun.
herhalükarda bakamayacaksanız, terk edecekseniz bunu da yapmayın.
terk edilmek her canlıya aynı acıyı verir.

http://lenner.tv/...ek-tum-canlilara-ayni-aciyi-verir