Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KEDİ

engelli olanlarının evde hiç bir külfet yüklemeden, diğerlerinden herhangi bir farkı olmadan yaşamını sürdürmesine rağmen, sokaklarda maalesef yaşam şansı bulamadıkları can.

bu linkte resmi bulunan can istanbul/fatih'te 1,5 aylık görme engelli yavru kedican bir an önce kendisini sahiplenerek, sokaklarda karşılaşacağı mutlak ölümden kurtulmasına vesile olacak iyi kalpli gerçek insanı bekliyor.
belediyelerin h.k.k. ile kendilerine verilen sokak hayvanlarını kısırlaştırma yükümlülüğünü h.k.k.'a aykırı davranarak yerine getirmemesinden ötürü çok sayıda yavru ve anne sokaklarda vehim şekillde hayatlarını kaybetmektedir.
http://www.hayvansevergazetesi.com/haber_detay.asp?haberID=5176
sokaklarda yaşayan tüm canlar mutlu olacakları sevgi dolu bir yuvayı hakediyor. ancak, soğuktan korunmak için girdiği araçta aracın çalıştırılması ile bacağı parçalanan ve uzun süreli hatalı veteriner tedavisi sonucunda bacağını kaybedince üç bacaklı şebelek olarak bizde yaşamaya devam eden, bu korkunç olay sonrasında üçbacaklı olarak sokakta yaşaması mümkün olmayacağı için doğal olarak, ivedilikle sahiplendiğimiz fiziksel engelli canımıza bakarak, engelli hayvan sahiplenmenin çok daha önemli ve gerekli olduğunu belirtirim.
çünkü, diğerleri sokakta bir şekilde yaşama tutunurken engelli canlar için sokaklar mutlak ölüm demektir.
bu nedenle sokak, sanayi ve barınaklardan can sahiplenirken engelli olanlarına öncelik tanıyalım.
özetle, bu görme engelli can sahiplenilmezse sokağa bırakılacakmış, bu canı kendisini bekleyen mutlak ölümden kurtarmaya vesile olacak iyi bir insan çıkacağından eminim.

üç bacaklı şebelekle ilgili