Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi


özellikle bu dönemlerde artan süt anne ve yuva arama ilan ve duyurularının kaynağı olan can.
bu dönemlerde hayvan hakları ile ilgili herkesin dikkatini çektiği üzere süt anne ve yavru kediciklere yuva arama duyuruları artar. halbuki hayvan haklarına duyarlı çok sayıda insanın şahsen bizim ailecek yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz gibi sahipsiz sokak kedilerinin kısırlaştırılmasını sağlaması halinde, her sene bu dönemlerde binlerce can ya doğar doğmaz yada çok kısa sürede yaşamını kaybetmez. böylece insanın içini acıtan süt anne arama duyurularına da gerek kalmaz. bilindiği üzere çok sayıda sokak kedisi ya doğum yaparken yada yavrucaklarına süt verebilmek için canşırah bir şekilde yiyecek ararken çarpan arabalar sonucunda ölmektedir. böylece annesiz kalan ve acil süt anne bulunmazsa ölecek olan bu yavrucaklara çok sayıda can dostu önce süt anne, sonra sokaklarda acı sonlara maruz kalmasınlar diye kalacak yer bulma telaşına düşer.
http://hayvansevergazetesi.com/...ay.asp?haberid=4891 buradaki süt anne ve yuva ilanı da bunlardan birisidir. burada yayınlayarak bu şebelek canların yaşamlarını kaybetmemesi için süt anne ve yuva bulma hususunda vesile olalım.
özellikle, 2. resimde delikten bakan şebelek yavru beni güldürdü. çok şirin maşallah.

özetle, hayvan hakları savunucuları olarak enerji ve himmetimizi kısırlaştırma işlemine ayırmamız, dişi sokak kedilerini ücretsiz yada fedakarlık yaparak kendi olanaklarımızla kısırlaştırarak bu mutlak ölümlerden çok sayıda canı kurtarmamız gerekmektedir.