Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi

genellikle bir heves pet shop'lardan mal gibi satın alınıp, sıkılınca, bebek beklenince, "alerji" ve "astım" sorunları çıkınca aynı hızla sokağa terk edilen, çoğu zaman sorumsuz sahipleri tarafından hastalanınca veteriner kliniklerine ve fakültelerine götürülmeyen, bazen de aşağıdaki linkten de görüleceği üzere, götürülünce de terk edilebilen, en temel haklardan olan yaşam hakkı için halen insan denen çoğu zaman oldukça zalim olabilen mahlukata muhtaç canlı. 

buna göre, bu güzel kedicik erzurum'da veterinerlik fakültesine tedavi için getirilmiş, bir daha da aranılıp sorulmamış, fakülteye terk edilmiş. erzurum ve civarında ikamet eden iyi kalpli insanların, bu güzelim acı çekmiş canı güzel bir yuvaya kavuşturacaklarından eminim.
veterinerlik fakültelerine ve kliniklerine hem sokak, hem de ev hayvanlarını tedavi için getirip, göz açıp kapayıncaya kadar kaçıp giden çok sayıda insan var maalesef. nitekim, ankara üniversitesi veterinerlik fakültesinin bulunduğu geniş bahçede de çok sayıda bu şekilde terk edilen kedi ve köpek can görmek mümkün. tedavilerinin vicdan sahibi veteriner hekimler tarafından sürdürüldüğü bu canlar gündüz bahçede dolaşıyor, banklara ve camlara tırmanıp gelip geçene acı ve üzüntü dolu seslerle ulaşmaya çalışarak, bir şekilde seslerini duyurarak ilgi istiyorlar. bu fakülteye yolu düşen, evdeki can dostuna dost arayan yada ilk kez bir can sahiplenecek olanlara, tedavisi biteceği için muhtemelen sokağa salınacak olan çok sayıda kedi ve köpek can arasından can dostu bulmasını, bu zaten çok fazla acı çekmiş canlara sakin bir liman olmayı önermekteyim.
pet shop'lardan can alış verişi yaparak, kanlı para çarkının dönmesine katkıda bulunmaya hayır!!!