Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

meral zuhal ikilisiizlediğim bir habere göre hem evlerinde, hem de kendi bölgelerinde - evlerinin civarında ve çevrede çok sayıda kedicana hamilik yapan, koruyup gözeten, besleyip can güvenliğini sağlayan, gerçek insan özelliklerinden nasibini almış, iyi kalpli ikili.
uzun yıllardır aktif olarak müzik hayatıyla uğraşmadıkları için, emeklilik ve fazla kullanılmaması sebebiyle şarkılarından elde ettikleri cüzi telif geliriyle çok sayıda cana destek vermeleri, onları bu cüzi gelirleriyle beslemeleri, bu uğurda lüks yaşamdan fersah fersah kaçtıkları, tatile gitmedikleri, canları lüks yaşamdan üstün tutmaları hasebiyle son derece takdir ettim kendilerini. tek istedikleri duaymış. bazıları bize deli de diyebilir, sokak hayvanları için tüm bu yaptıklarımızdan ötürü, ama genelde dua ediyorlar demişler.
ben de kendilerine en iyi dileklerimi ve dualarımı yolluyorum. allah (c.c.) onlardan razı olsun.
umarım, en kısa zamanda tekrar müzik hayatlarına aktif olarak devam eder, daha fazla kazanç elde ederek daha fazla sokak ve barınak hayvanına yardım ederler.
bu ikili gibi iyi kalpli ve topluma olumlu anlamda örnek olan ve de sahipsiz canlara kol-kanat geren gerçek sanatçıların gözden uzakta olması, aktif sanat yaşamının içinde bulunmamaları, ama örneğin sahipsiz hayvanlara sahip çıkmak şeklinde sosyal sorumluluk projeleriyle uğraşarak topluma olumlu anlamda örnek olacakları yerde tam tersine kürk giyerek, kürk satın alarak ve satın alırken muhabir ordusunu çağırıp reklam yaparak, topluma kürk giymeyi özendirerek hayvan haklarına zarar veren demet akalın, gülben ergen, petek dinçöz gibi "görüntü var, ses yok"ların popüler olmaları, çeşitli konserler, programlar ve reklamlar sayesinde yüklü tutarlar kazanıyor olmaları büyük bir haksızlık ve adaletsizliktir. (bkz: kürk giyen ünlüler)
bu tür sesleri olmamasına rağmen çeşitli sansasyonlar, skandallar sayesinde popüler olarak gözönünde bulunan ve haketmedikleri yüklü tutarlar elde eden figürlerin en kısa zamanda gözden kaybolmaları, zuhal meral kardeşler, oya bora gibi gerçek ve sosyal sorumluluk sahibi sanatçıların gözönüne çıkarak hakettikleri tutarları kazanmaları ve böylece daha fazla cana ulaşarak yardım etmeleri dileğiyle...
oya bora ikilisinin de sahipsiz sokak hayvanlarına mama dağıtarak destek oldukları biliniyor, bunun için (bkz: oya bora/@earthlings)