Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

şirinevler üstgeçitte bekleyen karizma kedi -1.


dişiyse böyle savunmasız bir yerde daha fazla mağduriyet yaşamaması, bir de üreme durumu söz konusu olacağından kendisi ve yavruları ufuk günaydın benzeri hayvan düşmanıyla karşılaşmadan önce, istanbul'daki bir yerel hayvan koruma görevlisi, hayvan hakları savunucusu, hayvansever veya sadece hayvanlara karşı duyarlı olan kimseler tarafından evleviyetle bulunduğu yerden alınarak, ücretsiz kısırlaştırma işlemi yapan belediye veterinerliklerine götürülmesi, kısırlaştırma ve rehabilite sürecinden sonra, mümkünse sahiplendirilmesi, sahiplendirilemese alındığı yere tekrar bırakılması gereken candır.
bulunduğu bölgede tehlikelere son derece açık bir durumda olması ve talihsiz kedi yamuk'a benzerliği nedeniyle kalbimi sızlatan kediciktir de ayrıca.
pet shop'lardan mal satın alır gibi, can satın almak kanlı para çarkının dönmesine katkıda bulunmak demek olduğundan, pet shop'lardan pet satın almayarak sokak ve barınaklardan sahiplenilmesi her zaman için daha anlamlı bir davranıştır hayvan hakları adına.
bu kedicik de kucağa geliyor olması sebebiyle, gayet kolay yakalanıp sıcak bir yuvaya kavuşturulmak üzere eve, bahçeye götürülebilir gördüğüm kadarıyla.
sokak kedilerinin kucağa alışkın olması, insanlara yaklaşması, bu şekilde kimseden korkmayarak ortalıkta oturması pek yaygın bir durum değil, bu nedenle söz konusu bu kediciğin evden atılmış, terkedilmiş bir yavrucak olduğunu düşünmekteyim ve bu cana sıcak bir yuva veya bir bahçe sunabilecek olanların geç olmadan bu yavrucağı sahiplenmesini öneririm.
ufuk günaydının eziyet ederek, işkenceyle öldürdüğü yamuk kedi: http://www.haberturk.com/yasam/haber/616431-yamuk-kedinin-katili-yargilaniyor
bu arada suçunu ikrar eden, söz konusu suçu işlediği ayan beyan ortada olan bu şüphelinin 4. duruşması 8 aralık'ta yapılacaktır.