Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

şirinevler üstgeçitte bekleyen karizma kedi - 3. ve 4.

bu karlı kış günlerinde akibetinin ne olduğunu merak ettiğim can. en son ıslak merdivenlerde çaresizce otururken çekilmiş resmini görmüştük.
bu canın evlat edinilmesi hele de bu karlı soğuk günlerde sıcak bir yuvaya kavuşturulması çok iyi olur. bu yapılamıyorsa da ısı yalıtım kartonlarından küçük bir kutu yapılarak su geçirmemesi için naylonla kaplayıp, üzerine de "atmayınız, çöp değildir, kedi içindir" türü bir yazı eklenerek atılmamasının garantilenmesi, devamında bu canın bulunduğu yere götürülüp bırakılması, bu canın yaşamını kolaylaştırır.
bu yavrucağın son durumu hakkında bilgi sahipleri bilgi paylaşırsa seviniriz.

çetin geçen kış günlerinde de aynı bölgede oturmaya devam edip etmediğini, halihazırda ne durumda olduğunu, halen oradaysa, bu kadar canayakın, munis, şefkate muhtaç yavrucağın nasıl olup da sahiplenilmediğini merak ettiğim masum.
tüm yavrucaklarını doğal olarak, olması gerektiği gibi sokaktan sahiplenmiş biri niteliğinde önerim, bir can dostu edinmek isteyenlerin, pet shop'lardan can satın almaması, sokak ve barınaklardan sahiplenmesidir.
barınaklar için örnekler: (bkz: macunköy barınağı), (bkz: gölbaşı hayvan barınağı), (bkz: bitlis hayvan barınağı), (bkz: mühye hayvan barınağı), (bkz: sincan hayvan barınağı), (bkz: edirne hayvan barınağı) v.s. gibi google ve sözlükte adres ve iletişim ve de ihtiyaç listesinin yer aldığı barınaklardan can sahiplenilebilir.
söz konusu köprüyü kullanan istanbul'lu hayvan dostlarının, bu canın durumu ile ilgili bilgi vermesi iyi olur.