Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

suna dumankaya

içeriğinde "aspirini ezin, x'le karıştırıp yüzünüze sürün" şeklinde direktif bulunan bir tarifine denk gelince, biraz garip bulduğum güzellik uzmanı.
ama tabi ki, canlı hayvanlar üzerinde çeşitli işkenceler yaparak piyasaya ürün süren dev markalara para harcanması yerine, kendisinin ve benzer güzellik uzmanlarının çeşitli krem, maske v.s. bakım tariflerini uygulayarak kendi ürünlerini üretmek daha mantıklı, bu açıdan destekliyorum evde yapılabilecek doğal ürün tarifleri verenleri.
söz konusu işkence dolu deneylerde uygulanan korkunç testler ve deneylerle ilgili yasak ve yaptırımlar için (bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler)
(bkz: hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalar), - bunlar tercih edilmeli hayvan haklarına duyarlı, işkenceye karşı insanlar tarafından.
(bkz: hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar) - bunların adlarının bilinerek, bunlardan uzak durulması hayvan hakları adına faydalı olacaktır.
hayvan deneyi değil doku kültürü, mezbahadan alınan dokular üzerinde deneyler yapılarak üretilen her türlü ürünün (mama, kozmetik, temizlik v.s. gibi her türlü ürün) üzerinde, başta tavşan olmak üzere diğer hayvanlara işkence yapılmadığını göstermek için, mutlu tavşan-zıplayan yavrucak sembolü ve cruelty free ifadesi bulunur.
(bkz: hayvan deneylerinin alternatifleri)