Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Tecavüz Mağduru Ayşa Köpeğin Üçüncü Duruşması

"2. duruşması 31 mayıs 201 tarihinde yapılan, ayşa köpeciğe tecavüz davasının bir sonraki duruşması.
2. duruşmasının 31.05.12 tarihinde yapılacağını bir çok defa belirtmiştim. duruşma 30 civarında hayvan hakları savunucusunun katılımıyla yapıldı.
habere göre ş.ş. adlı tecavüzcü zoofil, çok sayıda başka köpeğe tecavüze devam ediyor.
duruşma sanığın katılmaması üzerine 28.11.2012 tarihine ertelenmiş, sanık hakkında yakalama kararı çıkartılmış. hakim ufuk günaydın davasının sıklıkla rahatsızlandığı için sürekli duruşma erteleyen, kedi yamuk davası gibi nas - ı ızrar (mala zarar) davasını şimdilik 10 duruşmaya yayan hakimden farklı olarak gayet iyiniyetli ve sağduyulu davranmış. hakimin bu olumlu tutumuna güvenerek ayşa köpeğe tecavüz ederken suçüstü yakalanan ş.ş. davasının hızlı ve adil bir şekilde sonuçlanacağını umut ediyoruz.
bu arada ayşa köpecik kendisini bakıp gözeten tülin palay elmasoğlu ile birlikte kendi davasına katılmış, güzelim zavallı can.

ilgili başlıkta da belirttiğim her zoofil potansiyel pedofildir ifadesine gelirsek, kriminolojide de yeri olan bu durumu daha önce de bir çok kez belirtmiştim."

http://turseng.blogspot.com/...l-pedofildir-aysa.html
ilaveten, bilindiği üzere yalnızca sahipli hayvanlara yönelik suçlar tck 151/2 kapsamında değerlendirilerek 4 ay - 3 yıl arası hapis ve adli para cezası gibi yaptırımlara tabi tutuluyor.
sahipsiz hayvanlara yönelik her türlü bize göre suç, mevzuata göre kabahatler ise h.k.k. kapsamında değerlendirilerek h.k.k. madde 14 - yasakları düzenleyen madde hükmüne göre idari para cezasına tabi tutuluyor. bizler hayvan hakları savunucuları olarak uzunca bir süredir hayvanlara yönelik bu ayrımcılığın, haksızlığın ve adaletsizliğin giderilerek hayvanları koruma kanununun bütünlükte t.c.k. kapsamına alınmasını, en kötü ihtimalle h.k.k. madde 14-ün ve h.k.k.-da yer alan diğer hayvan hakları ihlallerinin (tıbii gerekçesi olmayan kuyruk, kulak kesimi, ses tellerinin alınması, yasadışı deney yapılması, kendi hayvanını terketmek, kendi hayvanına eziyet etmek gibi fiilllerin) de cezai yaptırıma tabi tutulmasını istemiştik. ancak, kalbinde hayvan sevgisi yerine hayvan düşmanlığı barındıran yetkililer ve şakşakçı bazı stk'lar* tarafından bu talepler engellendi, bu talepler yerine getirilmedi. h.k.k. madde 14 -den yalnızca tek hüküm - sahipsiz hayvanlara işkence, öldürme ve tecavüz fiili suç kapsamına alınarak maalesef cüzi ve hiç bir caydırıcılığı olmayan 1 yıla kadar hapis cezasına bağlanmaya çalışıldı. bilindiği üzere 3 yıla kadar hapis cezaları adli para cezasına dönüştürülebiliyor, hükmün açıklanması gerei bırakılabiliyor. bu durumda bu hükmün de sahipsiz hayvanalr yararına olduğunu söyleyemeyiz çünkü, zaten halihazırda bu suça idari para cezası verilmektedir. idari para cezası ile adli para cezası arasında pek bir fark yok, sadece idari olan sabıka kaydına düşülmezken, cezai olan düşülebiliyor o kadar.
buna karşılık, yeni yasa tasarısı hem sahipli, hem de sahipsiz canlar için ölüm yasası hükmünde, her maddesinde uyutmaya atıf var, asıl amaç hem sahipli hem de sahipsiz hayvanalrı yok etmek.