Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 2. Yazıhayvana yönelik cinayetler politiktir şeklinde düşünmemin temelini oluşturan, hayvan hakları ihlallerinin en temel sorunlarından birisi.
buna göre, hükumet yetkililerinin 1,5 yılı aşkın süredir verdikleri hayvanları koruma kanununun tck'ya alınmasına yönelik sözü yerine getirmedeki aşırı yavaş, erteleyen tutumları nedeniyle bu tür hayvan hakları ihllaleri suç değil, kabahat olmaya devam etmektedirler. orman ve su işleri bakanı veysel eroğludan mecliste bulunan parti yetkilileri ile uzlaşmaya vardıkları üzere sözkonusu değişikliğin bir an önce, daha fazla gecikmeksizin gerçekleştirilmesini talep etmekteyiz. twitter kullanıcısı hayvan hakları savunucularına bu haberin linki ile birlikte veysel eroğlu'na verdiği sözü tutmasını hatırlatmayı önermekteyim. zira, söz konusu bu değişikliğin yapılması, h.k.k.'nun t.c.k.'ya alınması halinde, hayvanını terk eden kişilere idari para cezası değil, hapis ve adli para cezası uygulanacak, söz konusu suç adli siciline işlenecektir. http://twitter.com/#!/veyseleroglu

önemli yavrularını doğurduktan bir süre sonra intihar eden bu zavallı cana karşı insanlık borcumuzu yerine getirme zamanıdır: istanbul'da bulunan hayvan haklarına duyarlı insanlara bizzat yedikule barınağına giderek, bu öksüz ve yetim kalan yavrucakların ihtiyacı olan dogmilk, pupy milk, köpek bebek biberonunu temin etmesini, istanbul dışındakilere de kargo ile göndermelerini önermekteyim. yavrucaklar ve ihtiyaçları bu linkte: