Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 4. Yazı
bazen terk edilme, bazen sahibini herhangi bir yolla kaybetme sonucunda canların başvurduğu ve insanın kalbini titreten, kabul etmekte zorlandığı gerçek.
bu haberdeki baba oğul iki köpecik de sahiplerini doğal yolla, maalesef ölümü sonucunda kaybetmişler. insan kalbinden çok çok daha hassas olduğuna inandığım o küçücük kalpleriyle de bu ölüm gerçeğini farketmişler doğal olarak.
bu iki candan baba olan daha fazla acıya dayanamayarak, acının etkisi ile yemek yemeği redederek yaşamını kaybetmiş maalesef.
cinsçiliğe karşı olduğumdan hangi cins olduğunu belirtmeyeceğim ama her ikisi de cins can bunlar. geriye oğulcan kalmış, o da yemek yemeği redediyormuş. bu canı yaşama bağlayabileceğinden emin olan, intihar etmesine vereceği sıcak yuva, ilgi, sevgi ve en önemlisi yoğun şefkatle engel olacağından emin olanlar bu canı sahiplensin derim.

bu canlar yedikule hayvan barınağında. şu husus çok önemli. bu tür olaylar türkiye'nin hemen heme her barınağında gerçekleşmekle birlikte, yedikule barınağının haberlerinin daha öne çıkması sebebiyle kamuoyu çoğunlukla bu barınaktaki bu olaylardan haberdar oluyor. bu da kendisini tamamen bu barınağa ve canlara vakfeden o gerçek ve iyi insan meral olcay sayesinde oluyor.
diğer barınakları da ihmal etmemek, sıklıkla gönüllü olarak gitmek gerek. yaklaşık 15 civarı barınağı adres ve iletişim ve de detaylı yol tarifiyle sözlüğe eklemiş biri olarak, daha önce de belirttiğim gibi diğer sözlük yazarlarını kendi illerindeki hayvan barınaklarını adres ve iletişim bilgileriyle birlikte sözlüğe eklemeye davet ediyorum. böyle bir işlem hem hayvan barınaklarına daha kolay ulaşımı sağlayacak, hem de sözlüğün bilgi kaynağı olma yönüne katkı sağlayacaktır.