Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ufuk günaydın - 17. ve 18.

4. duruşması perşembe günü yapılacak olan sanık.
(bkz: 8 aralık 2011 ufuk günaydın dördüncü duruşması)

20.12.11 tarihli - yani bugün yapılan 5. (beşinci) duruşması da sonuçlanmayan kedi katli sanığı. 5. duruşmanın karar duruşması olacağı beklenirken sonuçlanmayan bu davanın 6. (altıncı) duruşması 31.01.12 tarihine ertelenmiş. h.k.k. * ilgili madde gereği olayda eziyet ettiği kendi köpeğine el konulması gerekirken ve yeniden bir evcil sahiplenmesi engellenmeliyken, bu, halen köpeği ile sokaklarda mutlu mesut dolaşarak sokak hayvanlarına yönelik saldırılarına devam ediyormuş.
aynı köpeğe el konulmadıysa, zavallı köpek halen bundaysa veya o köpeğe el konuldu da bu, tekrar yeni bir köpek sahiplendiyse bu durumda bulunduğu ildeki il çevre ve orman müdürlüğünün ihmal nedeniyle sorumluluğu söz konusudur. bildiğim kadarıyla bu, tekrar "eğitim"ine başladığı için halihazırda izmir'de yaşıyor olsa gerek. bu durumda izmir il çevre ve orman müdürlüğünün bunun evciline el koyarak yine buna idari para cezası vermesi gerekmektedir, halen sokak hayvanlarına yönelik saldırılarına devam ettiği için.
sokak hayvanlarına saldırılarına devam etmesinin tek nedeni ise bu davanın sonuçlandırılmaması, uzatıldıkça uzatılması ve neticede geciken adalettir. bu şahıs toplumda infial uyandıran o vahşetine rağmen cezalandırılmadığını gördükçe bundan yüz buldu ve bu menfur eylemlerine devam etmekte bir beis görmedi... dava uzadıkça zavallı hayvanlara yönelik vahşet eylemleri devam edecektir, bundan eminim...
(bkz: hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi) buna göre bu, hayvanını saldırı amacıyla kullanarak kendi hayvanına da eziyet etmektedir, bu nedenle söz konusu evcile el konularak yine buna kendi hayvanına eziyetten de idari para cezası verilmesi gerekecektir.