Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Köpek Beslemek

iyi günde, kötü günde, hangi koşulda olursa olsun terk etmemeyi gerektiren, candost edinmek şeklinde ifade edilmesi daha amacauygun ve yerinde olacak bir eylem.
candostlar - köpek, kuş, tavşan, hamster, guinea pig, sürüngen v.s. farketmez - hangisi olursa olsun sahiplenildikten sonra terkedilmemeliler. malum tanıtım videosunda belirtildiği gibi - terk edilmek tüm canlılara aynı acıyı verir.
terk edilen canlar, ister yakın bir arkadaşa, bir akrabaya, ormana veya barınağa nereye terk edilirlerse edilsinler, candostlarını özler, ömürlerinin sonuna kadar onları beklerler.
terkedilen canlar ne beykoz'da, ne gölbaşı'nda, ne de orman ve sokaklarda rahatlar, onların rahat ettikleri tek yer, koşullar ne olursa olsun, candostlarının yanıdır.
candostlarımızı terk etmeyelim, koşulları zorlayalım, ama onlara ömür boyu sürecek kalıcı bir acıyı yaşatmayalım.
ilaveten: (bkz: terk edilen hayvanların intihar etmesi)
(bkz: gölbaşı hayvan barınağı) - bu barınakta çoğu terk edilen 3000 civarında köpekcan var, aç ve susuzlar, mama, aşı, ilaç yardımı ve en önemlisiyse şefkate muhtaçlar. ziyaret edilip, mama ve ilaç götürülüp, bu canların başlarının okşanmasını öneririm.

ek: yeni hayvanları koruma kanunu tasarısına hayır hususu ile ilgili sabit başlık konusunda sözlük yönetimine teklif sunduk, bir kaç görüşme oldu. sözlükteki diğer hayvan dostları da bu teklifimize destek verir, yasalaşması halinde candostlar için - hem sahipliler, hem de sahipsizler için, ilgili başlığın incelenmesini öneririrm - ciddi sorunlar ortaya çıkacağını bilerek bu başlık sabitlemenin öneminin farkına varırsa sevinirim. başlık sabitleme talebini sözlük yönetimine iletmeniz gerekmektedir.