Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

Sanayi bölgelerinde kötü koşullarda bulunan köpekler -1. yazı


sahipsiz canlara yönelik yaşamsal tehdit, açlık susuzluk, bakımsızlık açısından olumsuzluk derecelendirmesi yapıldığında ilk sırada bulunan yerlerden sanayilerde yaşama tutunmaya çalışan canlar.
bu canları tamamen tevafuk eseri olarak farketmiş, bu olumsuz koşulları söz konusu bu olay neticesinde görebilmiştik ve doğal olarak yardım yapılması gereken yerler, bakılması, gözetilmesi, beslenmesi gereken canlar olarak listemizdeki yerini almıştı.
http://turseng.blogspot.com/...mama-dagittigimiz.html ankara'daki çok sayıda sanayi bölgesinden birisinde besleme, tedavi, kısırlaştırma işlemleri gibi zorunlu işlemlerini yapmakta olduğumuz canların resimleri bu linkte görülebilir. 6, 7 ve 9. resimler benim favorim, yavrucakların sevinçten simite dönmüş kuyruğuna ve yağuşuğlu babanın yemek yemektense sürekli kardeşime poz vermesine dikkat.
yaklaşık bir haftadır sanayi bölgelerindeki köpeklerle ilgil bu başlığı açıp detaylı bilgi içeren entryler girmeyi planlamama rağmen ne hikmetse bir türlü yapamamaktaydım.
hem mesleğimle ilgili, hem de sosyal sorumluluğum olan hayvan haklarıyla ilgili dilekçeleri ve de yine hayvan haklarıyla, hayvan hakları mevzuatıyla ilgili detaylı entryleri hayli uzun süre önce kafamda yazar, tamamen bitirir, hazır hale getiririm, sadece klavye, kağıda dökme işlemi kalır geriye. ama, en zor kısmı da bu olur, kafamda yazılar hazır olmasına rağmen erteleyebildiğim kadar erteler, artık kaçınılmaz hale gelince yazmaya başlarım. yine bu son derece önemsediğim konuyu tamamen kafamda yazmış olmama rağmen bir türlü klavyeye dökemeyip başlığı açamayınca, sırf başlığı açıp başlamış olayım, daha sonra devamını getireyim diye bu başlığı açmış oldum.
daha sonra inşallah, detaylı olarak sanayi bögelerindeki köpeklerle ilgili bilgi verilecektir.
http://turseng.blogspot.com/...mama-dagittigimiz.html - yine aynı şebeleklerin görüntüleri, bir başka gün çekilmiştir.
http://turseng.blogspot.com/...lumsuz-kosullarda.html - bu farklı bir sanayi bölgesinde oldukça kötü koşullarda bulduğumuz bir candı. yine onun da hakkında detaylı olarak yazarak, bu gibi durumlarla karşılaşıldığında takip edilmesi gereken hukuki prosedürü yazacağım inşallah.
http://turseng.blogspot.com/...nde-mama-dagitimi.html - bu yine aynı şebelekler, bu mama dağıtımında anne köpecik önce yavruları yesin doysun diye etrafı tel örgü ile çevrili arsanın içindeki diğer yetişkin köpekler gelmeden önce kendi yavruları doysun diye tel örgüdeki küçük deliği vücudu ile tıkamış, yavruları doyunca tıkadığı delikten çıkarak kendisi de gelip ziyafete katılmıştır.
sanayi bölgesindeki canlar için beslenme, can güvenliğinin korunması, kısırlaştırma, tedavi yapılması ve hayvan hakları ihlali oluşturan durumlarla karşılaşıldığında takip edilecek hukuki yolları ilaveten yazacağım inşallah.