Öne Çıkan Yayın

`Uğurlu` Tavşan Bacağı Vahşeti

TAVŞAN BACAĞI VAHŞETİ İnsanoğlunun hayvanların tüyünden, yününden, özelliklerinden, sütünden, etinden vs. vs. yüzlerce işkence yöntemi...

7 ekim ankara ölüm yasasına hayır eylemi

7 ekim'de, ankara, sakarya meydanında yapılacak olanına cümbür cemaat katılacağımız özgürlük eylemi. sözlükle herhangi bir bağlantımız olmayacak ama. tamamen bireysel katılım. bu ölüm yasası tasarısı açıklanır açıklanmaz, hazirandan itibaren sözlük yöneticilerine bu yasayı ölüm yasası olarak nitelendirme nedenim ve gerekçelerimle anlatmama rağmen, bundan uzak durmaları, yürüyüşe 3 gün kala, apar topar başlık sabitlemeleri için dilber hala tarzında bizim orda bir laf vardırla başlayan bir deyim söylemek isterdim ama, yapmayacağım.
sonuç itibariyle eyleme 3 gün kala başlık sabitlemeleri tarafım için bir anlam ifade etmiyor, eyleme sözlük afişleri ile katılmaya davet etmeleri de sözlük ahalisini. bu davranışı sözlük için reklam çalışması olarak görüyorum.
3 ay önce bu günleri öngörerek ölüm yasasına hayır şeklinde başlık sabitlenmesi teklifimize "her başlığı sabitlesek, başlık sabitlemenin önemi kalmaz" diyen şahsı da unutmadım.
(bkz: yeni hayvanları koruma kanunu tasarısına hayır)