Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar

kolayca ulaşılıp öğrenilebilmesi için tek liste altında toplayarak, listesini yayınlamış bulunduğum, evleviyetle ürünlerinin kullanımından vazgeçilmesi gereken kurumlar.
ürünlerini hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanarak deneyip yüz binlerce canın yaşam hakkını ihlal etmekten kaçınmak yerine, tamamı ölümcül ve acı verici olan hayvan deneylerinde uygulanan testlerden yararlanmayı tercih eden, bu yönüyle hayvan haklarına duyarlı kimseler tarafından protesto edilmesi gereken markaların ürünlerinin tam listesi linktedir: http://turseng.blogspot.com/...-uzerinde-deneyen.html
uyarı: görseller +18, reşit olmayanların, kalp, ruh ve sinir hastalarının dikkatli olması önerilir.
bu liste gelişmelere göre her ay düzenli güncelleme yapan peta'nın sitesinden derlenmiştir.

hayvan haklarına yönelik bilinçlenmenin sağlanmasında yazılı çalışmalarla birlikte görsellerin çok önemli yeri ve büyük bir faydası bulunması hasebiyle reklam, grafik, tasarım v.s. alanlarında bilgili, uzman, ilgili v.s. olan hayvan haklarına duyarlı şahıslara sosyal sorumluluk olarak gönüllü surette, hayvan deneylerine yönelik bilinçlendirme çalışmalarında kullanılmak üzere çeşitli çarpıcı slogan ve görseller hazırlayarak, sosyal medyada yayınlamalarını önermekteyim.
bu tür görseller son derece amacauygun olup, hayvan deneylerine karşı mücadelede, bu husustaki bilinçlendirme çalışmalarında son derece fayda sağlar, bu yönüyle hayvan hakları adına verimli ve çok iyi olur.

ilgili linkte de belirtildiği üzere herhangi bir siteden/marketten/avm'lerden ürün satın alırken (kozmetik/temizlik v.s.) söz konusu ürünlerin üzerinde mutlu tavşan sembolü bulunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. (bkz: cruelty-free) , (bkz: işkencesiz) mutlu tavşan sembolü üzerinde bulunduğu ürünün üretiminde, araştırma geliştirmesinde canlı hayvanlara işkence dolu deneylerin uygulanmadığını gösterir. bu testler hakkında bilgi edinmek için (bkz: hayvan deneylerinde uygulanan testler)

hayvan deneylerine yönelik belirttiğim şekilde slogan ve görsel tasarlayacak sosyal sorumluluk sahibi duyarlı insanlara, bu çalışmalarını sosyal medyada paylaşmakla birlikte bu başlık altında da yayınlamalarını ve ilgili linkteki yorum gönder bölümünden tarafımla irtibata geçerek paylaşmalarını önermekteyim. bu tür profesyonel olarak hazırlanmış hayvan deneyi karşıtı görsel/sloganlar, hayvan deneylerine karşı bilinçlendirme çalışmalarında kullanılacaktır. yine bu tür slogan ve/veya görsel hazırlayabilecek olup, bu alanlarda (reklam, grafik, tasarım v.s.) uzman sosyal sorumluluk sahibi profesyoneller bu çalışmaları sırasında hayvan deneylerine yönelik herhangi bir hususta ek bilgi edinmek için yine belirttiğim linkteki yorum bölümünden tarafımla irtibata geçebilirler.


not: bu alttaki gibi görsel ve sloganları kastediyorum. bu görsel ve sloganların daha etkili, daha profesyonel olanlarının hazırlanması gerek.