Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvanlar üzerinde deney yapmayan firmalar

tamamı öldürücü olan hayvan deneylerinde uygulanan testlerden değil, hayvan deneylerinin alternatiflerinden yararlanarak (kültür, doku örneği v.s.) ürünlerini ortaya çıkaran, bu yönüyle tercih edilmeleri gereken hayvan dostu kurumlar. bu firmaların ürünlerinin üzerinde cruelty free yazısı ve mutlu tavşan sembolü bulunur. bu sembol ve ifade sözkonusu ürünün hayvan deneylerinden değil alternatiflerinden yararlanılarak test edildiğini gösterir.
bunların zıttı olarak, hayvan deneyi yapan firmaların tam listesi bu linkten görülebilir: http://turseng.blogspot.com/...-uzerinde-deneyen.html
uyarı: görseller +18, reşit olmayanların, kalp, ruh ve sinir hastalarının dikkatli olması önerilir.

hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar belirttiğim üzere yukarıdaki linkte tam listenin yer aldığı yazıda kullanılan görsellerden ve/veya diğer görsellerden yararlanılarak hayvan deneyleri karşıtı bilinçlendirme çalışmalarında istifade edilmek üzere etkili/çarpıcı slogan ve tasarımlara ihtiyaç bulunmaktadır. sosyal sorumluluğu bulunan hayvan haklarına duyarlı reklamcı, grafiker, tasarımcılara bu hususta gönüllü çalışmalarda bulunmalarını önermekteyim. zira her zaman belirttiğim gibi hayvan haklarına duyarlı herkes kendi mesleğinden yararlanarak da hayvan haklarına yönelik faydalı çalışmalarda bulunabilir, hayvan haklarına katkı sağlayabilir.