Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ivedik organize sanayi bölgesi

insanlığın yüz karalarından olan, yaşam hakkına karşı en aşağılık saldırı şekillerinden birisi, hatta birincisi olan köpek dövüşlerinin yapıldığı yer.

not: köpek dövüşü rezaletini düzenleyen köpek dövüşlerini maddi açıdan destekleyip organize denlere verilen köpek ağası ünvanına sahip ivedik organie sanayi bölgesi başkanı hasan gültekin'dir.
http://sondakika.com/haber-baskent-te-dehsete-dusuren-goruntu-2662464/
olay yeni değil, bir yıl önce gerçekleşmiş, ama hayvan hakları savunucusu hukukçu olarak bu tür maddi gelir elde edilen hayvan haklarını gaspeden insanlık dışı eylemlerin sona ermesinin mümkün olmadığı, hayvan hakları mevzuatının türkiye'deki bu tür bize göre suç, mevzuata göre kabahat olarak nitelendirilen eylemler için hapis, adli para cezası değil, idari para cezası öngördüğü ülkelerde bu vahşet eyleminin sona ermesine mahal yoktur. bu köpek dövüşü vahşetinin yine bu adam öncülüğünde devam ettiğini öngörümekteyim, deneyimlerime göre.
bu tür hayvan haklarına yönelik en çirkin, en korkunç saldırıların, canlara karşı işlenen suçların ortadan tamamen kaldırılması için yapılması gereken ölüm yasası hazırlamak yerine hayvanları koruma kanununun tck'ya alınmasıdır.