Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

murphy yasaları

kısırlaştırılmış olmasına rağmen sokağı sevdiği için sürekli evden kaçma teşebbüslerinde bulunan, bazen de başaran, çok sevdiğiniz canınız evden kaçtığında elinizde bir adet yaş mamayla bahçe ve sokaklarda peşinden koşturup, bir taraftan "gel pisi, pisi" v.s. çeşitli nidalarla kendisini çağırdığınızda neredeyse mahalledeki tüm kediler gelir başınıza toplanır, peşinden koşturduğunuz kendi canınız gelmez. en uzakta durup sizi temaşa eder, yaklaştıkça kaçar, uzaklaşır, 2 gündür ağır üşütmeli ve ateşten muzdarip hasta olan sizi, buz gibi havada ince penye ile peşinden o bahçe senin, bu sokak benim koşturtup durur.
bu canı çok önem verdiğimiz sanayi bölgelerinden edinmiştik. (bkz: sanayi bölgelerinde kötü koşullarda olan köpekler)
http://turseng.blogspot.com/...lumsuz-kosullarda.html bu olumsuz koşullarda bulunan canlardan birisi bu linkte görülebilir.
başlığın özellikle köpekler şeklinde açılma nedeni, sanayi bölgelerinde köpek nüfusunun yoğun olması hasebiyle yok denecek kadar az sayıda kediye ev sahipliği yapması nedeniyledir. zira, ilgili başlıkta da belirttiğim üzere köpekler çok fazla aç susuz bırakıldıkları, çeşitli eziyetlere ve zorlu sokak koşullarına maruz kalarak vahşileştikleri için kedilere maalesef zarar verebilmektedirler sanayi bölgelerinde. her zaman belirttiğim gibi sanayi bölgelerine özel önem vermek lazım gelip, buralardaki canları düzenli olarak gidip beslemek, tedavi ettirmek, kısırlaştırmak, can güvenliklerini gözetmek, bir can sahiplenmek istediğinizde de yine buralardaki canlara öncelik vermek gerekmektedir.
nitekim, bu sözü edilen sokak hayranı canı kardeşim yine bir sanayide bir köpeğin ağzından büyük zorluklarla çekip almış, kurtulmasına vesile olmuştu, devamında da doğal olarak sahiplendik.
bu canın sokak hayranlığı nedeniyle bu zor koşulları ve atlattığı korkunç/ölümcül tehlikeyi çabuk unuttuğunu düşünmekteyim.