Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sanayi bölgelerinde olumsuz koşullarda olan köpekler


ankara'daki onlarca sanayide aç-susuz yaşamakta olan, büyük çoğunluğu yine bu sanayilerde, bu sanayi başkanları tarafından köpek dövüşü denen vahşeti gelir elde etmek için kullanan insanlıktan çıkmışlar tarafından bu köpek dövüşlerinde yem olarak ortalığa atılan ve/veya dövüştürülen, eziyet gören, önemsenmesi gereken yüzlerce zavallı.
"bazen haftaiçi akşam, çoğunlukla haftasonu sanayilere giderek, köpeklere mama dağıtarak, bir nebze olsun açlıklarını gidermeye çalışıyoruz. bir taraftan da her defasında hayret ediyorduk, bu kadar işyeri var bu sanayilerde, neden her işyeri bir kaç köpeğe mama vermez, mamayı geçtim, yemek artıklarını vermez diye düşünüyorduk. çünkü, buralardaki köpekler bir deri bir kemik, hasta, aşırı zayıf, özetle başka hiçbir yerde karşılaşmadığımız kadar kötü durumdalar. bugün nedenini gayet net anlamış olduk. başkanının köpek dövüştürmek, hayvana işkence etmek gibi bir eyleme ortak olduğu, büyük bir zevkle zavallı hayvancıkların bir-birini parçalamasını izlediği bir sanayide diğerlerinin hayvan haklarına duyarlı olmasını, sanayideki aç-susuz hayvancıkları beslemesini beklemek abesle iştigaldir."

http://turseng.blogspot.com/...nde-mama-dagitimi.html köpek dövüşünde kullanılan canlar tam olarak bu linktekilerdir.
bu resimler düzenli besleme ve kontrol yaptığımız şaşmaz sanayi bölgesinde çekildi.
köpek dövüşü yaptırılan canlar ise ivedik organize sanayi sitesindeki canlar. tabi, diğer sanayi bölgelerinden de canlar toplanıp köpek dövüşü yaptırılan/yaptırılacak sanayi bölgesine götürülebiliyor.
bizim sevmeye kıyamadığımız/doyamadığımız bu canları ivedik organize sanayi bölgesi başkanı gibiler köpek dövüşlerinde yem olarak kullanabiliyor, dövüştürebiliyor. bu resimlerdeki canlar sevgi/ilgi/şefkate muhtaç olduklarından, o kadar aç olmalarına rağmen kendilerini sevdirmeden mamaya yaklaşmıyorlar.
sürekli bu canların arasına karışarak* beslediğimiz, sevdiğimiz, ilgilendiğimizden bizim gibiler için ankara'da adam parçalayan köpekler uydurma ve hayvan düşmanlığı içerikli "haber"den öteye geçmez.

http://sondakika.com/haber-baskent-te-dehsete-dusuren-goruntu-2662464/ ivedik organize sanayi sitesi başkanı hasan gültekin'in köpek ağası lakabına sahip köpek dövüşçüsü olduğunu belirten haber bu linkte.

not: bu haberdeki olay geçen sene gerçekleşti. ufuk günaydın gibi bir kedi katilinin* başlığına düzenli entry girerek unutulmamasını sağlamaya çalıştığım gibi bu köpek dövüşçüsünün de ismine ve olaya sık sık yer vererek unutulmaması için çaba göstermekteyim. zira halen görevinde bu köpek ağası.