Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sanayi bölgelerinde olumsuz koşullarda olan köpekler


her ilde onlarca sanayi bölgesi bulunmasına rağmen, buralarda yaşama tutunmaya çalışan, aç susuz, eziyet eidlen, tecavüz edilip öldürülen, köpek dövüşünde kullanılan canlardan çoğunluğun bihaber olmasını yadırgayamadığım, ama bu bilinçsizlik ve bilgisizliğin sona ererek, gerekli ilginin gösterilmesini sağlamaya çalışmakta olduğum, allah (c.c.)ın bizlere emanetleri olan sessiz kullar.
önemli: bu canlara yönelik hayvan hakkı ihlallerinin tespitinde başvurulacak makam ve dilekçe:
sanayi bölgelerinde sahipli hayvana bizzat sahibi tarafından eziyet edildiğinin tespit edilmesi halinde hazır dilekçeyi doldurup belirtilen makama başvurarak yaptırım uygulatınız. hazır dilekçe bu linkte: (bkz: hayvan hakları ihlallerine yönelik dilekçeler)
sanayi bögelerinde sahipsiz hayvana birileri tarafından eziyet edildiğinin tespit edilmesi halinde hazır dilekçeyi doldurup belirtilen makama başvurarak yaptırım uygulatınız. bunun için hazır dilekçe bu linkte: (bkz: hayvan hakları ihlallerine yönelik dilekçeler)

http://turseng.blogspot.com/...lumsuz-kosullarda.html - örn. bu olayda, hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi vakasıyla bizzat karşılaşmış, müdahale etmiştik. bu vakada resimdeki can karda, yağmurda bu hurdalığa zincirle bağlı halde tutuluyor, aç susuz bırakılıyor, hasta olduğunda tedavi ettirilmiyordu. bunu da canın çevresinde birikmiş kan izlerinden anlamıştık. yoğun parazit hastalığı yaşayan can veterinere götürülmeyip kendi haline bırakılmıştı. bu can bu korkunç koşullardaki binlerce candan sadece birisi.
unutmamak lazım biz aramadıkça hakları, biz gözetmedikçe yaşamları olmaz bu canların. gözümüzü dört açıp, hem sahipli, hem de sahipsiz canlara yapılan eziyetleri farketmemiz, farketmekle kalmayıp yaptırım uygulatmamız, bu eziyet gören, kötü muameleye tabi tutulan canların kurtarılmasına vesile olmamız gerekmektedir.

not: ateşi de olan, üşütmeden muzdarip bir hasta olarak iyileşmek üzere evde kaldığım bu günde, oluşan zaman boşluğunu önemine binaen sanayi köpeklerine yönelik bilgilendirme/bilinçlendirmeye ayırmış bulunmaktayım.